Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma’nın gururu Manisa’nın da gururu oldu

Soma’nın gururu Manisa’nın da gururu oldu
2.745 views
05 Mart 2014 - 8:08

Soma Belediyesi Halk Oyunları Spor Kulübü öğrencileri Manisa’da göğsümüzü kabartarak 1.lik ile Soma’ya döndüler. Halk Oyunları ekibi Nisan ayında yapılacak Bölge şampiyonasında Manisa’yı temsil edecek.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nca (THOF) düzenlenen Halk Oyunları Manisa İl Yarışması’nda Soma Belediyesi Halk Oyunları Spor Kulübü birinci oldu. THOF Manisa İl Yarışması geçtiğimiz hafta sonu Manisa Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapıldı.
Yarışmada Gençler Kategorisi Geleneksel Düzenlemeli Dal’da birinciliği elde eden Soma Belediyesi Halk Oyunları Spor Kulübü, Manisa’yı bölge yarışmalarında temsil etme hakkı kazandı.
Antrenör Eğitmen Ahmet Sis tarafından hazırlanan Oyun Kareografi kostüm ve sahne düzeni ile seyirciden tam not alan Soma Belediyesi Halk Oyunları Spor Kulübü sergilediği performansla izleyenleri coşturdu. Topluluk, yarışma performansının ardından spor salonunu dolduranlardan büyük alkış aldı. Eğitimen Ahmet Sis yaptığı açıklamasında ‘Manisa Merkez ve ilçelerinden 8 ekip yarışmaya katıldı. Yarışmada ekiplerimiz farklı farklı koreografilerde oyunlar sergiledi. Oyunlarımız jüri ve seyirciler tarafından çok beğenildi. Diğer ekiplerin aileleri de bizleri tebrik etmek için yanımıza geldiler. Jüri tam puan vererek ekibimizi ödüllendirdi. Nisan ayında yapılacak Bölgeler arası şampiyonasında Manisa’yı temsil etmeye hak kazandık. Buradan da birinci olarak Türkiye finalinde Soma’mızın adını duyurmayı hedefliyoruz. Bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum’dedi.

DSC032462bcx9.jpg

DSC5806.jpg

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!