Soma Karaelmas Gazetesi

“Soma’nın Futbol Tarihi” yazılıyor

“Soma’nın Futbol Tarihi” yazılıyor
1.135 views
27 Nisan 2017 - 7:51

Soma’nın tarihi ile ilgili birçok çalışmaya imza atan Eski Belediye Başkanlarından İsmail Ergün, Soma’nın futbol tarihini kaleme aldı.

 

Soma tarihinin unutulamaması için Soma tarih kitaplarını yazan İsmail Ergün, bu kez Soma’nın Futbol Tarihi’ni yazıyor. Yaklaşık 1 senedir çalışmalarını sürdüren Ergün, yakın zamanda yaklaşık 400 sayfalık futbol tarihini kitap haline getirecek.

 

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk ile birlikte Belediye Meclis Salonunda basın mensupları ile bilgilerini paylaşan İsmail Ergün, “Başkanlığım dönemimde 2 cilt Soma kitabı yapmıştık. Soma’nın tarihi ile ilgili ve her türlü içeriği paylaşmıştık. Benim düşüncem şudur ki, bir insanın kendisinde olan bilgileri kendisinde saklamaması bir sonraki nesil’e aktarmasıdır. Soma Belediye Başkanlığımı bıraktıktan sonra Soma ile ilgili arşiv çalışmalarım oldu ve bu zamana kadar bu arşiv genişlemiş oldu. Soma’nın Futbol Tarihi kitabından sonra ise, Soma’nın siyaset tarihi, Soma’nın maden ve enerji tarihi ile ilgili çalışmalarım başlayacak. Bu yolda bana yardım ve destek olan başta Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye teşekkür ediyorum.

“1923 yılından bu yana kurulan tüm kulüplerin içerik ve resimleri buluyor kitabımızda. Somalı, Soma’da profesyonel veya Soma’da profesyonel olup ta sporu bırakan futbolcu kardeşlerimizin fotoğrafları da var. Bunun yanın da maç oynanırken sakatlanan veya darbe sonucu vefat eden futbolcularımızın fotoğrafları da yer alıyor. Kitabımızın son dizaynları yapıldı. Mayıs ayında baskıya gidecek ve basım sonrası Belediyemiz tarafından da ilgili kişilere dağıtılacak” dedi.

“Soma’mızın Tarihi Unutulmasın”

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ise, “İsmail Ergün ağabeyimizdi, büyüğümüzde ve görev süresi içinde de tarihi not düşmüştü. Benim dönemimde de sağ olsun bu çalışmalarını sürdürdü ve Soma tarihinin unutulmaması için güzel eserlere imza attı. Biz Soma Belediyesi Kültür hizmeti olarak bu kitabın basımını belediye imkânları ile gerçekleştireceğiz. Bu kitap Soma’mızın da tanıtımına da vesile olacak. Soma’mızın Tarihi Unutulmasın. Gelecek kuşaklara ve nesillere tarihimizi doğru bir şekilde aktaralım” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!