Soma Karaelmas Gazetesi

“Soma’nın Çevre Yolu Neden Bitmiyor?”

“Soma’nın Çevre Yolu Neden Bitmiyor?”
1.810 views
12 Ağustos 2014 - 7:21

CHP Manisa Milletvekili Sakine ÖZ, Soma Çevre yolu’nun uzun zamandır bitirilmemesinin Soma’daki esnafı ve ilçe sakinlerini son derece mağdur ettiğini belirtti ve acil ödenek ayrılmaması halinde, Soma’daki ulaşımın başka bahara kalacağını savundu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a esnafın taleplerini aktaran Öz, çevre yolunun ödenek sorunu yüzünden yarıda bırakılması sonucunda, binlerce ağır vasıtanın Soma merkezinden geçmek zorunda kaldığını paylaştı.
CHP Milletvekili Sakine Öz, önergesinde, “Soma Çevre yolu’nun hizmete açılmaması, ağır vasıtaların şehir merkezinden geçmek zorunda kalmasına yol açmakta, gerek esnaf ve sanatkârları, nakliyeci ve servisçileri, tüccar ve sanayicilerimizi, gerekse maden sektöründe çalışanlarımızı ve Soma’da yaşayan vatandaşlarımızı mağdur etmektedir.” ifadesini kullandı.
Manisa Milletvekili Sakine Öz, Soma Çevre yolu inşaatının neden bir türlü bitirilmediğini, 2014’te Soma’ya ayrılan ödeneklerin neden azaldığını sordu. Soma Çevre yolu’nun bitirilmesi için gereken ödenek miktarı ve yolun ne zaman hizmete açılacağını Bakan Lütfi Elvan’a soran CHP Milletvekili Sakine Öz, Soma Çevre yolu için, Soma Belediyesi ve Manisa Valiliği ile Karayolları Bölge Müdürlüğü arasında yürütülen çalışmaların neden kesin sonuç vermediğinin de açıklanmasını talep etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!