Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Somalili Öğrencilerden Soma’ya Vefa‏

Somalili Öğrencilerden Soma’ya Vefa‏
987 views
22 Eylül 2014 - 7:39

2011 yılında Somali’de yaşanan kuraklığın ardından Kimse Yok Mu Derneği’nin desteği ile Türkiye’ye gelen ve okul eğitimlerine Manisa’nın Soma İlçesinde devam eden öğrenciler,13 Mayıs’ta yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin emaneti 105 yetim öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.
Soma’da bulunan Kimse Yok Derneği binasında Somalili öğrenciler, şehit madencilerin okula giden çocuklarına kırtasiye malzemelerini teslim etti.
Maden faciasından beri Soma’da hep beraber şehit ailelerinin yanında olmaya çalıştıklarını belirten, Kimse Yok Mu Derneği Manisa Şube Müdürü Abdurrahman Avinç, “Maden faciasından beri Soma’da hep beraber şehit ailelerinin yanında olmaya çalıştık. Onların yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu vesileyle okullarımızın da açılması dolayısı ile zaten bu öğrencilerimize burs sözü vermiştik ve burslarını da yatırdık. Şu anda da kırtasiye dönemi olduğu için maden şehitlerimizin 105 çocuğuna kırtasiye yardımı yaptık. Bundan sonra da yardımlarımız devam edecek.” dedi.
Kırtasiye malzemelerini alan şehit madencilerin çocuklarının mutlulukları gözlerine yansıdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!