https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Somalıların Eziyeti bitmiyor

Somalıların Eziyeti bitmiyor
1.703 views
01 Haziran 2017 - 7:53

Soma’nın cadde ve sokakları yürünemez hatta araçlar ile geçilemez vaziyette. Artık kaderine terk edilen Soma’nın durumu ise içler acısı. Somalıların uzun bir süreden beri yaşadığı duruma dikkat çeken ADD İlçe Başkanı Adar ‘ Zavallı Soma, Sen ölmüşsün ağlayanın yok’ diyerek Soma’nın altyapı sorununa dikkatleri çekti.

 

Soma’nın kaldırımlarının ve yollarının bozuk durumda olduğunu her an dile getirsekte hiçbir gelişme yaşanmıyor. Soma kaderine terk edilmiş vaziyette duruyor. Yağan yağmurlar Soma’nın altyapısının artık Soma’yı taşıyamayacak durumda olduğunu gözler önüne serdi.  Eski Belediye Başkanı şimdilerde ise Atatürkçü Düşünce Derneği Soma Şubesi Başkanı olan Önder Adar ise yaptığı paylaşım ile Soma ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet etti.

Adar Zavallı Soma, Sen ölmüşsün ağlayanın yok diyerek yaptığı paylaşımında’Soma’nın hemen her yeri özellikle yollar ve kaldırımları, şu anda berbat durumda. Yağmur yağarsa çamurdan, yağmadığı zaman da tozdan dumandan Soma’lılar perişan vaziyetteler. Yaklaşık 8 yıldan beri “Soma’da santralin sıcak suyu ile evlerin ucuz ve temiz olarak ısıtılması projesi” devam ediyor. Ama insanlarımız artık lanet okumaktan öte, beddua eder konuma geldiler. AKP’li Soma Belediyesi 2009 yılında yolları ve kaldırımları kazmaya başladı, başladıktan tam 6 yıl sonra MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesine devir etti. Kazılan yerlerin daha % 10 kadarı tekrardan modernize edildi ve yollar ile kaldırımlar güzel biçimde tanzim edildi ancak % 90 bozulan yol aynen bekliyor. Yani tekrardan kazılan yol ve kaldırımları tanzim etme işi maalesef, çok yavaş yürüyor. Bu nedenle Soma’lılar büyük bir öfke içindeler. Bu durumun yansıması, 1.5 yıl sonra gerçekleşecek yerel seçimlerde çok net bir şekilde görülecektir. Bu saatten sonra yapılacak ve halka şirin gözükme gayesi taşıyan yatırımların, 2019 yılında gerçekleşecek seçimlere büyük bir etkisi olacağını da sanmıyorum. Çünkü Soma özellikle yollar, kaldırımlar ve çok geç kalmış yatırımlar konusunda canından bezmiş ve ilk seçimde faturayı acı bir şekilde kesecek gibi görünüyor…

Ancak ilçemizde bazı yerel basın kuruluşlarının, MHP ve AKP’li Belediyeler arasında çok net bir şekilde ayrım yaptıkları görülmektedir. Bozuk ve tozlu yolların yapılmamasından sürekli MHP’li Büyükşehir Belediyesini sorumlu tutan yerel gazeteciler, tek tük yapılan yollar içinde AKP’li Soma Belediyesini gazetelerinde yıkama ve yağlamaya devam etmektedirler. Buradan çıkan sonuç MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesinin reklam ve ilan pastasından, birilerine yeterince pay ayırmadıkları anlaşılıyor. Anlayacağınız vaziyet duygusal! Soma’lılar ise bu yanlı gazete haberlerine sadece gülüyor. Şikayet için yol kaldırımları yapın artık diyen vatandaşlara Soma Belediyesi ” Bu iş artık Manisa Büyükşehir Belediyesinin” diyerek cevap veriyor. Ertesi gün yerel basında “Soma Belediyesi çalışıyor, şu cadde ve şu sokakları tanzim etti” diye haber yer alıyor. Hani yollara Büyükşehir Belediyesi bakıyordu ? Demek ki istenince Soma Belediyemizde pekala bozulan yolları tanzim edebiliyor..

Sonuç olarak başta yerel basından olmak üzere yetkililerden ricamız, yapacakları gazete haberlerinin bozulan ve artık sabrımızı taşıran yolların bir an önce düzenlenmesi amacıyla hem Soma hemde Manisa Büyükşehir Belediyelerini birlikte organize çalışarak bu mağduriyeti süratle bitirmeleri yönünde olmalıdır. Belediyelerden birisini yağlarken diğerini yerin dibine batırırsanız, bunun zararını vatandaşlarımız görmektedir…

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!