Soma Karaelmas Gazetesi

Somalıların çilesi ‘sumatik’

Somalıların çilesi ‘sumatik’
108 views
03 Mayıs 2021 - 18:25

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayatımıza giren ‘Sumatik’ çilesine bir an önce son verilmesi gerektiğini dile getiren Avukat Sercan Okur ‘ 110 bin nüfuslu Soma’da tek sumatik ile vatandaşı kuyrukta bekletmek ne kadar doğru’ dedi.

Avukat Sercan Okur yaptığı basın açıklamasında şu sözlere yer verdi;
“Mart 2014 yerel seçimleri sonrasında Büyükşehir Belediyesi ile tanıştık.
Manisa Büyükşehir Belediyesinin ilk icraatlarından birisi, su sayaçlarımızı, akıllı olarak tabir edilen kartlı sayaçlara çevirmek oldu. Sayaçlarımıza su yükleyebilmemiz için kart dolum cihazlarına ihtiyacımız var. Bu ihtiyaç bizleri “sumatik” ile tanıştırdı.
Sumatik; nakit para kullanarak kartımıza su yüklediğimiz ve su faturalarımızı ödememize kolaylık sağlayan bir cihaz.
Soma 110 bin nüfuslu bir ilçe. Nüfusu her geçen gün artan ilçemizde ne yazık ki tek bir su matik cihazı var. Cengiz Topel Meydanında bulunan tek sumatik cihazı da sık sık arıza yapıyor. Cihazın tek olması önünde sosyal mesafesiz uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor. Vatandaşlarımız; soğuk, sıcak demeden sumatik kuyruğunda beklemek zorunda kalıyor. Cihaz arıza yaptığında ise saatlerce su yüklenemiyor. Ödediğimiz su faturalarına her yıl zam yapılırken ve fatura bedelinin yarısı vergilere giderken vatandaşımızı sumatik kuyruğunda bekletmek ne kadar doğru?

Soma gibi nüfusu yoğun ve yüzölçümü büyük bir ilçede tek bir sumatik cihazı olması açıklanabilir bir durum değil. Turgutalp, İstasyon ve Zafer Mahallemiz başta olmak üzere ilçemizin belirli merkezlerine yeni su matik cihazları konulması şart. Manisa Büyükşehir Belediyesi sumatik bekleme çilesine son vermeli, ilçemizdeki sumatik sayısını ivedilikle arttırmalıdır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!