Soma Karaelmas Gazetesi

Somalılara Beden Dili ve İletişim Semineri

Somalılara Beden Dili ve İletişim Semineri
2.156 views
04 Kasım 2013 - 8:03

Soma Belediyesi tarafından etkili iletişim, beden dili ve diksiyon konulu seminer düzenlendi.
İkiz Kuleler Sinema ve Tiyatro Salonunda düzenlenen seminere Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve eşi, Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup ve sicil toplum örgütü temsilcileri katılı.
TRT Haber spikeri Hamza Günerigök’ün sunduğu seminerde, etkili iletişim, beden dili ve diksiyon hakkında temel bilgiler verildi.
Seminerin ilk bölümünde doğru Türkçe ve kariyer konusuna değinen Hamza Günerigök, ” Herkes iyi bir işe sahip olmak ister. Bunun içinde bazı özelliklere sahip olması gerekir, diksiyon eğitimi de bu bağlamda en önemli konudur” dedi. Beden dili ve iletişim konusuna değinen Günerigök, dünya üzerinde tekrarlanmayacak olan tek şeyin ilk intiba olduğunu ve ilk intibaının otuz saniye içinde oluştuğunu belirtti.
Günerigök “Müşteriye iyi hizmet için etkin iletişim gereklidir, müşterilerle olumlu iletişim ve ilişkiler kurulması, müşterilerin memnun olmasını ve işletmenin sürekli müşteriler edinmesini sağlar. İşletmenin müşterilerle etkin bir iletişim sağlayabilmesi için, uygun bir örgüt kuruluşu oluşturması, haber veya bilginin geriye dönüşünü sağlaması, iletişim için birden fazla kanal kullanması ve amaca yönelik bilgi vermesi gereklidir” dedi. Günerigök “Müşterinin çok iyi dinlenmesi gereklidir. Önemli noktalar not alınmalıdır. Bir müşteriyi memnun etmenin maliyeti değil, müşterinin değeri düşünülmelidir. İşletmeler müşterilerini anlamak zorundadırlar. Çünkü müşteriler kontrol altına alınamaz. Hedef müşteridir ve işletmeler müşterilerin davranışlarını, tutumlarını ve düşüncelerini anlamak zorundadırlar. Müşterilerin gereksinmelerini ve beklentilerini başarılı bir şekilde karşılayabilmek için müşteriyi anlamak zorundadırlar. Tüm rekabet çabaları müşteri içindir. Müşterilerin dinlenmesinde, müşteri şikâyetlerinin önemi ise göz ardı edilemeyecek bir husustur. Müşteri şikâyetleri daha sonra gelebilecek şikâyetlerin önlenmesi açısından işletmeler için bir fırsattır, bir şanstır. Günümüz rekabet ortamında çok seçeneği olan müşteri daha seçici davranmaktadır. Kolay tatmin olmamakta, en küçük olumsuzlukta ürününü aldığı firmayı değiştirmektedir. Yeni müşteri bulmak eskisini korumaktan 5 kat daha fazla maliyetlidir. Bu sebep lerden dolayı işletmeler tamamen müşteriye odaklı olarak çalışmak zorundadırlar. Aksi halde devamlılıklarını sağlamak mümkün olmaz” dedi.
Seminer sonunda Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından TRT Haber spikeri Hamza Günerigök’e Soma’nın simgesi olan madenci heykeli verildi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!