https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’lı öğrencilere trafik dersi

Soma’lı öğrencilere trafik dersi
1.227 views
30 Mart 2017 - 8:13

Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile kısa adı TÜSEKON olan Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu tarafından imzalanan protokol kapsamında Soma’da okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere trafik eğitimi verilmeye başlandı.
Soma’da okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere ilk trafik eğitimi verildi. Canlar İlkokulu Toplantı salonunda düzenlenen eğitime Soma Belediye Başkan Vekili İbrahim Demiraslan, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Şube Müdürü Halil Can, Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Muhterem Sıkı, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Eğitimler, Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Muhterem Sıkı ve okulda görevli öğretmenler tarafından verilecek.
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, “Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimizde, Trafik bilinci oluşturan ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla, bakanlığımız ve sürücü eğiticileri konfederasyonu ile ortak yürüteceğimiz projemiz kapsamında ilçemiz genelindeki okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine bir saatlik Trafik Bilinci kazandırma eğitimlerine verilmesi planlanmış ve okulumuz Canlar İlkokulunda bu eğitimlere başlanmıştır. Eğitimler 2017 eğitim öğretim yılı sonunda tamamlanacaktır. Öğrencilerimize verilen Trafik Bilinci Kazandırma eğitimlerinin hem öğrencilerimizde hem de öğrenci velilerimizde farkındalık meydana getirmesi amaçlanmaktadır. Unutmayalım ki, trafikte tek yanlış tüm doğruları götürür” dedi.

Kısa adı TÜSEKON olan Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda konfederasyona bağlı 8 bölge federasyonundan birisi olan (BASKEF) Batı Anadolu Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Başkanı Muhterem SIKI konuşmasında, öncelikli olarak  6,5 milyon öğrencinin hedef alındığı bu projede aileleriyle birlikte yaklaşık 20 milyon kişiye ulaşılmasının hedeflendiğini söyledi. Çocukların aileleri üzerindeki vazgeçilmez etkisini kullanarak, hem aileler üzerinde trafik konusunda bir farkındalık,  hem de küçük yaştan itibaren çocukların trafik konusunda bilinçlendirilmesinin hedeflendiğini söyleyen SIKI, tüm ülke geneliyle birlikte aynı anda ilkinin gerçekleştirildiği bu eğitimlerin bir yıl içinde tüm okullarda verileceğini söyleyerek projesinin Soma’ mıza, öğrencilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal ŞAMLIOĞLU’nun proje ile interaktif olarak gerçekleştirdiği  konuşmasının  ardından; TÜSEKON Genel Başkan Yardımcısı ve BASKEF Başkanı Muhterem SIKI tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonunun birlikte hazırladığı projeye ait görsel videolar ve sunumları içeren “TRAFİK VE BİZ” isimli görsel eşliğinde Canlar ilkokul öğrencilerine ilk eğitim verildi.

Eğitimin sonunda tüm öğrenciler hep bir ağızdan; Karayollarında oyun oynamayacaklarına, 11 yaşından önce karayolunda bisiklet kullanmayacaklarına, araçların ön koltuğuna oturmayacaklarına, araçlarda emniyet kemeri takacaklarına ve anne babalarının takıp takmadığını kontrol edeceklerine, karşıdan karşıya geçişlerde yaya ve okul geçitleri ile alt ve üst geçitleri kullanacaklarına, yolun önce solunu sonra sağını sonra tekrar solunu kontrol ederek karşıdan karşıya geçeceklerine söz verdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!