Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma’lı Esnafların Borçları 1 Milyona Yaklaştı

Soma’lı Esnafların Borçları 1 Milyona Yaklaştı
1.446 views
15 Temmuz 2014 - 7:33

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından 28 Mayıs’ta kredilerin ötelenmesi için yapılan talepler henüz karara bağlanmadı. Kredilerini ödeyemeyen esnaflar bankalar tarafından takibe alınıyor.
Maden kazasının sadece işçileri etkilemediğini tüm Soma’yı etkilediğini belirten Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifi Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Ali Ayan 14 Mayıs 3 Temmuz tarihleri arasında ödenmeyen taksitlerin toplamının 753 bini geçtiğini söyledi. Ayan açıklamasında ‘SOMA şu anda zor günler geçiriyor. Yalnız Soma esnafı değil, Soma halkı zor gönler geçiriyor. Soma’nın başına gelen bu elim kaza ilçemizde psikolojik ve ekonomik bir çok olumsuz sonuca sebep olmuştur. Bu üzüntü verici olay nedeniyle ticari yaşam durma noktasındadır. Bu olumsuzlukların en aza indirilmesi şarttır.
Hükümetimizden Hazine destekli esnaf kredilerinin Ötelenmesini /ertelenmesini talep ettik, ilk müracaatımız 28 mayıs 2014 tarihinde yapıldı.
3 Haziran 2014 günü Teskomb Genel Başkanı Soma’ya geldi ve talebimizi bir kez daha yineledik, bu talebimiz Haziran ayının ilk haftası Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Hayati Yazıcı’ ya sunuldu.
Somalı 500 e yakın esnaf konu hakkında imza toplayarak ilgili mercilere ve Manisa milletvekillerine gönderdiler.
Plan ve Bütçe komisyonu Bşk Ak Parti Manisa Milletvekili sn. Recai Berber’ e ben anlattım . 7 Temmuz 2014 günü Soma esnafının ne kadar zorda olduğunu anlatan mini bir hesap tablosunu Ak Parti Milletvekilleri Sn. Uğur Aydemir ve Sn. Recai Berber’e e-posta ile yolladım ama henüz bir sonuç alınamadı.
14 Mayıs-3 Temmuz 2014 tarihleri arasında Soma Esnaf kefalet kooperatifinde ödenmeyen taksit tutan 753,075,00 TL.dir ve takibimiz hızla yükselmektedir. Esnaf ödeyemiyor ve banka takibe almaya devam ediyor bu durum çok tehlikeli bir gidiştir.
Hükümetimizden Esnaf kefalet kredi taksitlerinin ötelenmesi talebimizin kabul edilmesini bekliyoruz. Bu uygulama bir çok iş kolundaki esnafımıza bir müddet nefes aldıracaktır.
bu nedenle esnaf kredilerinin mutlaka ötelenmesi gerektiğini bir kez daha yineliyoruz’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!