Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Somalı Esnafa “Yapılandırma” Müjdesi

Somalı Esnafa “Yapılandırma” Müjdesi
1.435 views
04 Ağustos 2014 - 7:46

Soma esnafının maden faciası kaynaklı yaşadığı ekonomik sıkıntılarında yanında olduklarını ifade eden Soma Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Ayan, esnafın eski borçlarının yeniden yapılandırılacağının müjdesini verdi.
Soma’da yaşanan üzücü maden kazası sonucu yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebiyle hükümetimizden bazı taleplerimiz oldu.
Bu taleplerimiz neticesinde esnafın Esnaf Kefalet Kooperatifi taksitleri Bakanlar Kurulu kararıyla 1 yıl faizsiz ertelendi ve bunu basın açıklamasıyla duyurduk.
Basın açıklamamızda sırada eski borçlar var demiştik,eski borçları da genel merkezimiz TESKOMB ile yaptığımız görüşmeler sonucu yapılandırma kararı almış bulunuyoruz. Buna ilave olarak Yönetim Kurulumuzun çalışmaları ve görüşmeler sonucunda peşin ödeme dışında yapılandırılmış taksitlendirmeler 3ay ödeme alınmadan yapılandırılacak olup ödemeler 03 Kasım 2014 te başlayacaktır.
Başkan Ayan, “buna göre ;30 Ağustos 2014 tarihine kadar Kooperatifimize yazılı müracaatta bulunmak kaydıyla borçlarını 30 Eylül tarihine kadar ödeyenlerden hiçbir gecikme faizi alınmayacaktır.(ortaklarımız isterlerse bu ödemeyi 30 Ağustos/30 Eylül/30 Ekim 2014 olmak üzere 3 eşit taksitte vade farksız ödeyebileceklerdir)
Kredi borcunun 6 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiğinde,borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten 30 Ağustos 2014 tarihine kadar geçen süre için %6 faiz hesaplanarak 3 ay ödemesiz 6 eşit taksitte ödenecektir.
Kredi borcunun 12 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiğinde,borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten 30 Ağustos 2014 tarihine kadar geçen süre için %10 faiz hesaplanarak 3 ay ödemesiz 12 eşit taksitte ödenecektir.
Kredi borcunun 18 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiğinde,borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten 30 Ağustos 2014 tarihine kadar geçen süre için %14 faiz hesaplanarak 3 ay ödemesiz 18 eşit taksitte ödenecektir.
Soma esnafımızın maden faciası kaynaklı yaşadığı ekonomik sıkıntılarında yanında olduğumuzun göstergesi olan bu uygulamanın esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.Devam eden kredi taksitlerimizin 1 yıl süreli faizsiz ertelenmesi için hükümetimize,eski borçların yeniden yapılandırılması için Teskomb genel başkanımıza,başkan vekillerimize,bölge başkanımıza ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ve şükranlarımızı sunarız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!