Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma’lı Çocuklar Gençlik Kampında

Soma’lı Çocuklar Gençlik Kampında
1.873 views
13 Ağustos 2014 - 7:34

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Soma’da yaşanan maden faciası sonrası yaraları sarmak için Soma’lı çocukları da kapsayan “Gençlik Kampı” gezisi düzenlendi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen “Gençlik Kampı”na bu yılda Soma’dan madenci çocuklarının da aralarında bulunduğu 24 çocuk katılıyor.
Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği Gençlik Kampı’na Soma’dan 24 çocuk katıldı.
12-18 Ağustos tarihleri arasında 7 günlük 12- 13 yaş grubundaki 24 çocuk Soma’dan, Samsun Deniz Kamp’ına katılmak üzere önceki gün uzmanlar eşliğinde yola çıktı. Kampa giden 45 kişi Samsun Deniz Kamp’ında düzenlenen aktivitelerle keyifli günler geçirecek.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür vekili Dilek Kuruçay, “İlçemizde yaşanan maden faciası sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Soma’da yaşayan çocuklarımız için Gençlik kampı” düzenledi. Kamplarımıza gençlerimiz uzmanlar eşliğinde Soma’dan gönderilecek. Kamp süresi 1 hafta.Birinci dönem kayıtlarımız bitti.2. dönem kayıtlarımız için son müracaat tarihi 19 Ağustos Salı. 3 etap halinde düzenlenen kamp’ımızın ilk 1. etabında 2001-2002 doğumlu 45 kişilik erkek grubumuz Samsun Deniz Kampına gitti.
2. Dönemin birinci etabında 21-27 Ağustos tarihleri arasında 1997-1998 doğumlu 45 kişilik erkek grubu  Antalya Deniz Kamp’ına gidecek.İkinci etapta ise 1999-2000 doğumlu yine 45 kişilik erkek grubu Hatay Gençlik Kamp’ına  götürülecek” dedi.
Gençlik Kampı için müracaatların 19 Ağustos Salı günü sona ereceğini belirten Kuruçay, Müracaatların Vali Muzaffer Ecemiş Spor Salonu’na yapılacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!