Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Somalı Bayanlar İş İçin Sıraya Girdi

Somalı Bayanlar İş İçin Sıraya Girdi
1.814 views
10 Ekim 2014 - 7:37

Toplum Yararına çalışma programı kapsamında 8 ay süre ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda çalışmak için 30 kişinin alınacağı işe 171 kişi başvurdu.
Soma Öğretmenevi bahçesinde yapılan Kura çekimine Soma 1 nolu Noter Ahmet Erhan Özsaraçoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yurdadur, İş-Kur görevlileri ve işe girmek için başvuranlar katıldı. İş için başvuranların büyük kısmı ise bayanlardan oluştu. Okulların sınıf ve çevre temizliğini yapacak kişilerin bulunduğu kura çekiminde 30 Asil ve 15 yedek isim kura ile belirlendi.
Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl farklı bir program uygulandığını belirten İlçe Milli Eğitim Personelinden Selami Özdemir ‘Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü bu yıl aldığı karar göre 30 asil ve 15 yedek seçilecek. Başvuran herkes kuraya dahil edilmedi. Bayanlara öncelik verildi. 35 yaş üstü olanlar, engelliler, eski hükümlüler, terörle mücadelede muharip sayılmayacak şekilde yaralananlar öncelikli olarak belirlendi. Bu 171 kişi ise bu öncelik sıralamasında olanlardan oluşuyor. Bu durumda olmayanlar başvursa bile kuraya dahil edilmedi. Bu Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde uygulamış olduğu bir karardır.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!