Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’dan 6 kişi hak kazandı

Soma’dan 6 kişi hak kazandı
88 views
21 Ekim 2021 - 8:03

15 Koyun-1 Koç projesi kapsamında %85 hibeli projeye Soma’dan 6 üretici hak kazandı. Damızlık Küçükbaşlar üreticilere düzenlenen tören ile teslim edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen “Damızlık Küçükbaş Hayvan Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi” kapsamında, Damızlık Küçükbaş Hayvan Dağıtım Programı düzenlendi.
Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, Manisa Ticaret Borsası Hayvan Pazarı’nda düzenlenen etkinlikte damızlık küçükbaş hayvanlar sahiplerine teslim edildi. Damızlık Hayvan Yatırımı (15 Koyun-1 Koç Projesi) kapsamında %85’i hibeli projeye Somalı 6 üretici hak kazanarak hayvanları Manisa’da düzenlenen törenle teslim edildi.
Sürü İyileştirme Projesinden Bahsetti
Törenin açılış konuşmasını yapan Tarım İl Müdürü Metin Öztürk, Bakanlık projelerinin yanında il genelinde müdürlük olarak yürütülen projelere de değindi. Öztürk, “Bakanlık projelerimizin yanı sıra ilimiz özelinde kurum ve paydaşlarımız ile yürüttüğümüz hayvancılık projeleri de bulunmaktadır. Manisa Valiliği YİKOB finansmanı ile yürütülen projelerimiz; “Küçükbaş Otomatik Yemlik Projesi”, “Sağım Hijyeninin Arttırılması Projesi”, “Koyun Keçi Banyoluğu Projesi”, “Emek sizden, İlaç Bizden, Varroa ile Mücadele Projesi”, “Ana Arı Dağıtım Projesi”, “Organik Arıcılığa İlk Adım Projesi”, Manisa’daki Soğuk Su Özelliği Olan Akarsuların Kırmızı Benekli Alabalık ile Balıklandırılması Projesi”dir. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile yürütülen projemiz ise “Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirme Projesi”dir” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından yetiştiricilere çekleri verilerek, dağıtımı yapılan hayvanların takdimi için padoklara geçildi. Koçlara nazar boncuklu kolye ve çan takıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!