Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’daki Yürüyüşe Polis Müdahalesi

Soma’daki Yürüyüşe Polis Müdahalesi
2.064 views
19 Mayıs 2014 - 6:58

Soma’da maden faciasını protesto için toplanan grup Cengiz Topel Meydanı’ndan Beşyol Mevkiine kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Polisin “Dağılın” uyarısını dikkate almayan gruba plastik mermi, ses bombaları ve biber gazı ile müdahale edildi.
Cengiz Topel Meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Beşyol mevkiine kadar yürüyen 2 bin kişi sloganlar atarak yürüdü. Alkışlar eşliğinde yürüyen kalabalık  sloganlar atarak  Atatürk Caddesi üzerinde oturma eylemi yaptı. Manisa İl Emniyet Müdürü Erhan Aklaya grubu dağılmaları konusunda uyardı.
Soma ve dışarıdan bir çok polisin ve çevik kuvvetin “dağılın” uyarılarına aldırış etmeyen kalabalık ‘Ergene nerede?’diyerek Cengiz Topel Meydanına doğru geri yürüdüler. Hürriyet Bulvarı, Belediye önünde barikat kuran polis tomadan tazyikli su sıkarak müdahalede bulundu. Dağılmayan gruba plastik mermi, ses bombaları ve biber gazı ile müdahale edildi. Sokak aralarında kovalamaca yaşandı. Yoldan geçen vatandaşlar biber gazından etkilenirken, bir vatandaş ise plastik mermiden yaralanarak omuzlarda hastaneye götürüldü. Kalabalık grup tekrar Beşyol mevkiine kadar yürüdü. Kalabalık saatlerce dağıtılamadı.

DSC_3734 DSC_3746

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!