Soma Karaelmas Gazetesi

‘Soma’da Seçimin Galibi Ve Seçimden Zaferle Çıkan AKP’dir’

‘Soma’da Seçimin Galibi Ve Seçimden Zaferle Çıkan AKP’dir’
1.733 views
07 Nisan 2014 - 6:41

Değerli basın mensupları, sevgili Soma’lı hemşerilerim.
Seçim sonrası yapılan değerlendirmelerin daha sağlıklı olması kazanan ve kaybedenlerin iyi bir analiz yapması ve geçmişte MHP’ye destek vermiş bir çok başarıya imza atmış kadroların emeklerinin göz ardı edilmesine üzülerek şahit olduğum için, birkaç hususa açıklık getirme ihtiyacı duyuyorum.
30 Mart 2014 Soma yerel seçimlerinde bir  BAŞARILI  olan vardır, birde BAŞARISIZ OLANLAR .
Soma’da seçimin galibi ve seçimden zaferle çıkan beğensek de beğenmesek de  AKP’dir . Diğerleri maalesef kaybetmiştir.
Bu gerçekler ortadayken Soma’da bazı MHP’nin yöneticileri AKP ile değil de bir önceki  seçimde alınan MHP oyları ile bugünü mukayese ederek, kendilerine başarı payı aramakta, bu davaya 2009 ve öncesi tüm olumsuzluklara rağmen büyük ivme kazandıran şahsım ve o gün davalarına sadık kalarak çalışan ülkücü arkadaşlara haksızlık etmeye devam etmektedirler.
Sadece Soma merkezden alınan, beldeler ve köylerin (2009 da) Soma merkeze oy kullanmadığı dönemde, MHP’nin  aldığı  4600 oyu genelden alınmış  gibi  göstererek  seçim yenilgisini maalesef buradan örtme gayreti  görülmektedir..
Şimdi  bu balık akıllı olduklarını düşündüğüm, 2009 seçimlerinde MHP’nin kapısını açmamış hiçbir çalışmasına destek vermemiş, bugün basına üç ayda mucizeler yarattıklarını iddia eden bazı yöneticilere şu hatırlatmaları yapmakta fayda görüyorum.
Yıl 1995 ara yerel seçimler de Cenkyerin’de sadece 7 oyu olan MHP’den aday gösteriliyorum ve ekibimle MHP’nin meclise dahi giremediği  % 8 ile barajın altında kaldığı bir seçimde CENKYERİ’nin ilk Belediye Başkanlığını kazanarak seçimden MHP olarak ZAFERLE ayrılıyoruz.
Yıl 1999, şahsımın ve ekibimin büyük çalışması ile ikinci kez Cenkyerin’de MHP ZAFERLE seçimleri noktalıyor.
Yıl 2004 AKP kasırgasının Türkiye de şiddetle estiği, AKP’nin  siyaseten tavanda olduğu dönem Cenkyerin’de ipi yine MHP  şahsım ve arkadaşlarımız göğüslüyor  ZAFERLE seçimi tamamlıyoruz.
2004 yerel seçimlerinde  Soma adayı günün MHP  ilçe başkanı Ş.İ.( eski ülkücü!! ) Soma ya Belediye Başkan adayı oluyor, toplam Soma merkezde aldığı oy 1679 köyler ve beldelerin toplamı ile ise MHP 5250 oy alabiliyor.
Yıl 2009 Türkiye ve Soma da yine AKP’nin fırtınası devam ederken, Genel merkez tarafından Cenkyerin’den alınıp Soma’ya aday gösteriliyorum ,
2014 30 Mart seçimlerinde MHP belediye meclisinin ön sıralarını dolduran eski  ilçe başkanı  basta olmak üzere malum bazı kişiler ülkücü olarak davalarına ihanet  ederek 2009 yerel seçimlerinde DP adayı sevgili  arkadaşım Kamil Yaman’a destek oluyor.Açık açık DP’nin kazanması için çalışıyorlar. O gün yanımızda görünen arkamızda dolaşanların bir çoğu da davasına ihanet ediyor. Bugün MHP den meclis üyesi seçilmiş bazı kişilerin 2009 da maalesef konvoylarda AKP, DP  bayraklarını  salladıkları da unutulmuş değildir.
Tüm bu ihanetlere rağmen, sadece Soma merkezde MHP eski  ilçe başkanı Şahin İlhan’ın aday olduğu 2004 seçimleri ile 2009 seçimlerini  kıyaslarsak, oyumuzu % 300 arttırarak Şahin İlhan’ın 2004 aldığı oyu 1679 dan 4593 e,genelde ise 2004 de köyler ve beldeler dahil  5250 olan MHP oyunu 7000 üzerine çıkararak % 150 oy artışını zafer olarak görmüyor mağlubiyetle ayrılıyoruz.
Bugün ise, genel anlamda şartların son derece MHP’nin  lehine olduğu, 17 aralık sonrası muhalefetin elini  güçlendirecek bir sürü malzeme olması ve Soma’da Cengiz Ergün’e olan sempatiyi sevgiyi ,maddi,manevi desteğini seçimi kazanacak şekilde değerlendirememiş ve sandıktan yenik ayrılmış bir yönetimin sanki seçim kazanmış gibi zafer çığlıklarını tebessümle izliyorum.
Siyaset iyi matematik ister.Kazananında kaybedeninde ders çıkaracağı bir çok şey vardır.Siyasetin dünü de, gelecek vaatleri de unutulmaz.Siyasette unutulmamalıdır ki dedenin yaptığı hata gün olur torununun önüne çıkar..
ZAFERİNİ Soma’da ilan edecek zafer çığlıkları atacak, üçüncü kez Soma’lının teveccüh gösterdiği, kendisine en yakın parti olan MHP’ye 10 bin fark atarak secim kazanan AKP  yani sayın Hasan Ergene ve ekibidir.
Sonuç olarak Soma MHP’nin ilçe başkanı ve bazı yöneticileri unutmamalıdır ki önceki seçimde ülkücü geçinenler tarafından DP’ye AKP’ye kaçırılan oylar bu seçimde MHP  ye gelmiştir. CHP aday tercihi yüzünden küskünler yaratmış bunların büyük bölümünün de  MHP’ye oy attığı konuşulmaktadır..Demokrat Parti’ye  Soma’da bu seçimde merkezde 2004 seçimindeki 5000 oyun yerine sadece  1 oy çıkmıştır. CHP’nin oyu ciddi oranda düşmüştür. Cemaatin MHP’yi desteklediği konuşulmaktadır. Genel Başkan sayın Devlet Bahçeli Soma’yı seçim öncesi şereflendirmiştir. Bu oy artışı MHP’yi ve yöneticilerini aldatmamalı rehavete sürüklememeli şımartmamalıdır. Önümüzdeki seçimlerde emanet oylar doğru aday seçimi yapıldığında partilerine geri dönebilir.
2009 de MHP, Soma belediye başkanlığında oylarını 2004 e göre yaklaşık  % 300 Arttırmış 1679’dan  4593’e genelde  7000’in üzerine çıkarmıştır.
2014’de ise oy artışı saydığım tüm olumlu şartlara rağmen yaklaşık 7000’den 19 000 çıkarak % 150’lik bir artışla sonuçlanmıştır.Bu nedenle hem bugün hem de geçmişte davalarına en samimi duygularla maddi manevi zor koşullarda destek verenlerin unutulmaması  çıkar ve koltuk sevdası için koşanlarla, samimi dava adamlarının ayrı tutulmasına herkes dikkat etmelidir.
Ahde vefası kalmayan, geçmişi  iyi  analiz edemeyen, Zafer kazandık havasıyla önünü göremeyenlere, Soma’da kendini kral oldum sananlara bu gerçekleri hatırlatır bu vesile ile Soma da üçüncü kez seçim kazananları kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.”
Ünsal UZUNYILMAZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!