Soma Karaelmas Gazetesi

‘Soma’da rantçı değil, Sosyal Belediyecilik görmek istiyoruz’
294 views
10 Eylül 2020 - 10:37

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe yönetimi, Darkale mahallesinde yenilenen tesislerin Soma Belediyesi tarafından işletilmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi Darkale’de devam eden tesislerde incelemede bulunarak burasının Soma Belediyesi tarafından işletilmesini istedi.
Konuyu Belediye meclisinde gündeme getireceklerini ifade eden CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy açıklamasında ‘Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanlığı olarak, Belediye Meclis Üyelerimiz ile birlikte, Darkale Mahallemizde devam eden yenileme ve sosyal tesis yapım çalışmalarını yerinde inceledik.
Öncelikle belirtmek isteriz ki CHP olarak, tarihi mirasımız ve değerimiz olan Darkale Mahallemizin turizme kazandırılmasını oldukça önemsiyoruz. Bu anlamda Soma Belediyesi tarafından devam eden çalışmaları olumlu buluyoruz.
Darkale Mahallemizde devam eden yenileme çalışmalarından biri de mahalle meydanında yer alan ve mülkiyeti Soma Belediyesine ait olan restoran ve çay bahçesine ait. Söz konusu restoran ve çay bahçesi tamamlandığında, ilçemiz sosyal hayatına artı değer katacak. Bu anlamda CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak öneri ve talebimiz; yenilenen restoran ve çay bahçesinin, bizzat Soma Belediyesi tarafından işletilmesidir. Söz konusu tesis Belediyemiz tarafından işletilmeli, belediye çalışanlarımız ve yakınları ile şehit ve gazi ailelerine indirim uygulanmalıdır. Söz konusu tesisin Belediyemiz tarafından işletilmesi halinde, gençlerimize yeni bir istihdam alanı da sağlanmış olacaktır.
Sosyal Belediyeciliğin bir örneği olan bu ve benzeri uygulamalar; pek çok belediye tarafından başarıyla devam ettirilmektedir. İlçemizde Belediye tarafından işletilen sosyal tesis bulunmaması, Soma için önemli bir eksikliktir. Darkale Mahallesi restoran ve çay bahçesi, bu eksikliği giderebilecek bir fırsattır.
CHP olarak Soma’da rantçı değil sosyal belediyecilik görmek istiyoruz!
Belediye Meclis Üyelerimiz aracılığı ile bu konuyu belediye meclis gündemine de taşıyarak takipçisi olacağız.
‘dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!