Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da “ Madenci” Adlı Resim Yarışması

Soma’da “ Madenci” Adlı Resim Yarışması
2.377 views
22 Aralık 2014 - 8:47

Soma’da Yılmaz Arslan Resim ve heykel atölyesi tarafından “ Çocuk gözüyle madenci” konulu resim yarışması düzenlendi. Yarışma da dereceye girenlere ödülleri verildi.

Soma Öğretmenevinde düzenlenen ödül törenine Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Manisa Büyükşehir belediyesi Soma Koordinatörü Oğuz Belgül, Soma İlçe Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Atmaca, öğretmenler, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

Yılmaz Arslan Resim ve heykel atölyesi tarafından  düzenlenen “ Çocuk gözüyle madenci” konulu resim yarışmasında 384 ilkokul öğrencisinin çizdiği resimden 25 resim sergide yer aldı. Törende konuşma yapan Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, “ Soma’da ilk olan bu resim yarışması daha etkin hale getirilmeli. Minik öğrencilerimizin çizmiş olduğu bu resimler onların gözüyle sergilenmiş oldu” dedi.

Yılmaz Arslan Resim ve heykel atölyesinde heykel tıraş olan ve yarışmayı düzenleyen Melek Nur, “ Somamızda yaşanan acı olaydan sonra madencilerin ne kadar zor şartlar altında çalıştıklarına dikkat çekmek için düzenlediğimiz bu resim yarışmasında birinci olan öğrencimize 1000 TL, ikinci olan öğrencimize 500 TL, üçüncü olan öğrencimize ise 250 TL para ödülü verildi. Çok beğenilen 12 resim 2015 yılı takvimi olarak basılarak, yaşanan maden faciasının unutulmaması için dağıtılacak” dedi.

Yarışmada Naciye Evren İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Elif Koşar birinci, Naciye Evren İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Burak Arda Yaman ikinci, Madenciler İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Aslı Balya ise üçüncü oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!