Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da Kolin’den 30 Bin Zeytin Ağacı Daha

Soma’da Kolin’den 30 Bin Zeytin Ağacı Daha
1.503 views
18 Aralık 2014 - 9:09

Kolin şirketler grubuna bağlı  Hidrogen Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Ticaret A.Ş. Ziraat Odası ile imzaladığı protokol çerçevesinde 3 yılda 71 mahalleye 30 bin zeytin fidanı dağıtacak.

Soma Ziraat Odası Başkanlığı ve Hidrogen Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Ticaret A.Ş. arasında zeytin fidanı temini ve dağıtımına ilişkin protokol imzalandı. Başkan Adil Yörük ve Enerji Grubu Başkanı Murat Zekeriya Aydın arasında imzalanan protokolle 2014 yılında 15.000 adet, 2015 yılında ise 10.000 adet, 2016 yılında ise 5.000 adet olmak üzere toplamda 30.000 zeytin fidanını 71 mahalleye dağıtacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Adil Yörük ‘ Protokolün amacı kaliteli tarım uygulamasının teşvik edilmesi için Soma ve civarındaki köy ve mahallelerde odamıza kayıtlı olan veya olmayan çiftçilerimizin arazilerinde zeytin dikimine uygun olanların parsel sahiplerince dikimlerini sağlayarak, ülkemiz zeytin varlığının artırılması, zeytinliklerinin oluşturulması ve kaliteli tarım uygulamasının teşvik edilmesi için Hidro-Gen Enerji İthalat, İhracaat ve Dağıtım A.Ş. firma tarafından sağlanacak olan zeytin fidanlarının, Soma Ziraat Odası Başkanlığı ile koordineli çalışarak ve dağıtımını da ve kontrolünde odamız tarafından gerçekleştireceğiz. Somamıza ve çiftçilerimize hayırlı olsun.

Dağıtılacak zeytin fidanı adedi 2014 yılında 15.000 adet, 2015 yılında 10.000 adet, 2016 yılında 5.000 adet olarak toplamda 30.000 adet 71 mahalleye dağıtılacak.’dedi.

Enerji Grubu Başkanı Murat Zekeriya Aydın ‘ Hidrogen Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Ticaret A.Ş. Zeytin fidanının dikimi için karar aldık. Bunun 30 bin tanesini süreç içerisinde dağıtacağız. Bir ihtiyaca da cevap vermiş olacağız’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!