https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da İmza Kampanyasına Tepki

Soma’da İmza Kampanyasına Tepki
2.373 views
16 Mart 2015 - 8:25

Ak Parti İlçe Kadın Kolları tarafından imza kampanyası başlatıldığını belirten Yırca mahallesi sakinleri Yırca’da termik santral kurulmasını istemiyoruz. Adımızı kullanarak imza toplamasınlar’dedi.

Ak Parti Soma İlçe Kadın Kollarının beşyol mevkiinde masa kurarak imza kampanyası düzenlediğini belirten Yırca Mahallesi Muhtarı Mustafa Akın tepki gösterdi. Soma ve Yırca’nın tahammülü kalmadı. Bir an önce Termik Santral inşaatının  şimdiki yerine, yani Yırca’da başlamasını istiyoruz. Yeni yer arayışları ile işsizliğin kol gezdiği Soma’ya daha fazla zaman kaybettirilmesin. Tüm İlgilileri göreve çağırıyoruz.’adı altında imza kampanyası başlatıldığını belirten muhtar Mustafa Akın ‘ Yırca’da termik santral  istiyoruz diye imza kampanyası düzenlemişler. Bundan Yırcalının haberi yok. Kendilerini Yırcalı olarak tanıtarak hatta zeytinliği olduğunu iddia etmiş. Adımızı kullanarak böyle bir imza kampanyası düzenlenmiş. Şiddetle kınıyoruz. Burada insanlar kandırılıyor. Burada bir süreç var. Danıştay yürütmeyi durdurduktan sonra esastan da iptal etti buraya Termik Santral yapılmayacağına dair. Buna rağmen insanlara yanlış bilgi veriliyor, yanlış yönlendiriliyor ve imza attırılıyor. Biz Yırcalılar olarak istemiyoruz. İmza kampanyasını düzenleyenler Soma’da Termik Santral istebilirler buna itirazımız yok. İstedikleri gibi imza kampanyaları düzenleyebilirler ama köyümüzün adının kullanılması çok yanlış, Bizim bugün haberimiz oldu bu olaylardan onun için geldik ama biz geldiğimizde o imza kampanyası düzenleyenler dağılmıştı. Ama az önce yine kadınlarımız gördüler. Dükkanları dolaşarak imza kampanyasına devam ettiklerini duyduk. Biz bunun durdurulmasını istiyoruz. Yırca’da da isteyen olabilri ama kendilerini Yırcalı olarak tanıtıp hukuki süreci göz ardı ederek böyle bir kampanya düzenlenemez yasalara aykırıdır. Bunu belirtmek isterim’dedi.

Yırca Mahallesi sakinlerinden Ayşe Ürüncü ‘Ben bugün beşyola indiğimde beşyola masa koymuşlardı. Biri Yırcalıyım diye orada oturuyordu. İmza topluyorlardı. Bende ne için buradasınız diye sorduğumda ‘Santral istiyormusunuz’ diye sordular. Nereye diye sordum. Yırca’ya dediler. Bende Yırca köyüne biz santral istemiyoruz, bende Yırcalıyım dedim. Bizimde 100 ağaç zeytiniz kesildi. Tarlamız gitti. Bende varım dedim. Yırcalılar istiyordu dediler. Sanki herkes santral istiyor havasında. Durmadan imza atarmısınız diyorlar. İmza atanlardan bazıları biz santral istemiyoruz dediler. Niçin dediler. Santral kurulacak Yırca’ya dediler. Bize bir santral yeter 2. santral istemiyoruz dediler imzaları karaladılar. Yırcalılar olarak kim gelirse gelsin biz istemiyoruz direniyoruz’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!