Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da Haklarını alamayan işçiler ELİ’ye sığındı

Soma’da Haklarını alamayan işçiler ELİ’ye sığındı
1.362 views
29 Haziran 2017 - 9:02

Soma’da özel bir firmada dekabaj işi yapan yaklaşık 60 işçi, maaş ve haklarını alamadıkları için ELİ binası önünde yetkililere seslendi.

Soma’da dekabaj işi yapan bir firmada çalışan yaklaşık 60 kişi, 3 aydır maaş ve diğer haklarını alamadıkları için yetkililerden yardım istedi.

Ege Linyit İşletmeleri Müessesi binası önünde toplanan işçiler mağduriyetlerini dile getirdi. Şoför ve operatör işçisi olduklarını belirten işçiler, “ 3 aydan beri maaşlarımızı alamıyoruz. Eve ekmek götüremiyoruz. Kredilerimizi ödeyemiyoruz. Bayramda ellerimiz boş girdik. Çocuklarımız ellerimize baktı ne diyeceğimizi bilemedik. Avansta vermiyorlar. Bizlere çıkışta vermiyorlar. Mağduruz” dedi.

İki senedir aynı firmada çalıştıklarını belirten Bayram Çetin, “ Çalışmalar durdu. Bizleri ne arayıp işe çağıran ve nede bir bilgi veren yetkili var. Bizlerde ev geçindiriyoruz, neredeyse hepimizin çocuğu var. 3 aydır maaşlarımızı alamıyoruz. Evimize ekmek götüremez duruma geldik. Bayramda çocuklarımızı sevindirmek bir yana onların boyunlarını büktük. Bir baba olarak yaşadığımız durum içler acısı. Mağdur işçiler olarak yetkililere yardım çağrısında bulunuyoruz” dedi.

Durumu Ankara’daki yetkililere bildirdiklerini söyleyen kamyon şoförü Taner Telligöz ise, “Bizlere birikmiş maaşlarımızı, haklarımızı versinler. Mağdur işçiler olarak bu soruna çözüm istiyoruz” şeklinde konuştu. Telligöz, gittikleri her kapıdan elleri boş geri döndüklerini ifade ederek seslerinin duyulmasını istedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!