Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma’da Geleneksel Çocuk Oyunları Yaşatılıyor

Soma’da Geleneksel Çocuk Oyunları Yaşatılıyor
3.000 views
22 Nisan 2014 - 7:33

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürlüğü ile Geleneksel Çocuk Oyunları Derneği işbirliğinde Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, Somadaki okullar arasında gerçekleşti. Yakan top turnuvasına Soma’dan 6 okul katılırken mendil kapmacada 10 okul yarıştı.
Öğrenciler, Mendil Kapmaca ve Kaleli Yakan Top oyunlarında yarıştılar. Yakan top turnuvasında 1. Cenkyeri Cumhuriyet Ortaokulu, 2.Altıntaş ortaokulu, 3. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu oldu.
Mendil kapmacada ise ilk üçe Gazi İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Namık Kemal İlkokulu kaldı. Maçlar 22 Nisan 2014te Muzaffer Ecemiş Spor Salonunda yapılacaktır.
Yakan top Yarışları sonunda dereceye giren okullara düzenlenen törenle madalyaları verildi. Törene İlçe Kaymakamı M.Bahattin ATÇI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin ALTINSOY, Şube Müdürü Mehmet Yurdadur  ve Gençlik Spor Müdürü Dilek KURUÇAY katıldı. Düzenlenen törende İlçe Temsilcisi Serap GÜNEŞ, “Öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Böyle güzel bir organizasyonun içinde yer aldığınız ve bu şenliğe renk kattığınız için teşekkür ederim. Öğrencilerin bu tür geleneksel çocuk oyunlarını oynayarak bilgisayar ortamından ve sanal oyunlardan uzaklaşarak daha sağlıklı, birbirleriyle ilişkilerinde daha olumlu ve pozitif davranışlarda bulunacaklarına inanıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!