Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da Direniş Çadırı Kuruldu

Soma’da Direniş Çadırı Kuruldu
2.056 views
27 Aralık 2014 - 8:30

Tes-İş sendikası Soma Şubesi tarafından santralin özelleştirilmesinin durdurulması için SEAŞ Termik Santral Giriş kapısı önünde direniş çadırı kuruldu. Gündüz vardiyasından çıkan SEAŞ çalışanları ile birlikte Tes-İş Sendikası Soma Şube Başkanı Bedri Demiraslan, Direniş Çadırı önünde basın açıklaması yaparak, yetkililerden olumlu sonuç alınıncaya kadar çadırda eylemlerini sürdüreceklerini bildirdi.

Tes-İş Sendikası Soma Şube Başkanı Bedri Demiraslan yaptığı açıklamasında, “Aylardır yapılmak istenen özelleştirmeye karşı işimize, aşımıza, bölgemize, geleceğimize ve ülkemize sahip çıkarak demokratik olgunluk ve kararlılık içinde bir mücadele  yürütüyoruz.Bu süreçte hak arayan işçilere reva görülen uygulamaları da tüm Türkiye zaten bilmektedir.

Özelleştirmeyi bir ekonomik kurtuluş reçetesi gibi gören siyasi iktidar geri adım atmamakta, özelleştirmenin ülkemize verdiği bütün zararlara rağmen, bu konudaki ısrarını sürdürerek bölgemize ülkemize ve emekçilere zarar vermektedir.

Önceden yapmış olduğumuz açıklamalarda söylediğimiz gibi hükümete tekrar sesleniyoruz. Santral özelleştirmesini durdurun. Soma’mız çok zor  bir süreçten geçerken yapmanız gereken öncelikli olarak maden faciasının yaralarını sarın, binlerce kardeşimiz işsiz kaldı, onlara iş alanı yaratın. Esnaf çaresiz borç batağında, onlara elinizi uzatın.

Soma perişan, Soma’da acı var, Soma işsiz, Soma belirsizlik içerisinde durum ilçemizde böyleyken Soma’yı Soma yapan termik santralini satalım diyorsunuz. Bu özelleştirme ile ilçemizdeki sorunları halletmiş mi olacaksınız. Yoksa ilçe halkının şartlarını biraz daha mı ağırlaştırmak istiyorsunuz.Buna izin vermeyeceğiz

İşyerimizin önüne direniş çadırımızı kurduk. İlçemizdeki sivil toplum örgütlerinden, ilçe teşkilatlarından, esnaflarımızdan, bizim verdiğimiz oylarla seçilen Manisa milletvekillerinden, işsizlerimizden diğer sendikalardan, maden işçilerinden destek bekliyoruz.

Termik santral özelleştirilmesinin durdurulması ilçemizin ayakta kalması demektir. Tersi durumda ise artan işsizlik, yoksulluk ilk karşımıza çıkacak unsurlardır. İlçemizde bütün dengeleri elinde tutan santral satılmamalıdır. Bu kurumlar devletin değil, devlete zimmetlenmiş milletin malıdır. Memleketimize ve geleceğimize sahip çıkalım. Herkesi mücadeleye davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!