https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da “BOCCIA Sporu”

Soma’da “BOCCIA Sporu”

Soma’da “BOCCIA Sporu”
1.667 views
07 Eylül 2015 - 10:27

Avrupa Birliği Dışişleri Bakanlığı Erasmus+ Spor Projeleri kapsamındaki merkezi Polonya’ nın Poznan kentindeki START (Stowarzyszenie Sportovo Rehabilitacyjne) isimli organizasyon olan ‘ Enhancing the quality of life of people with disabilities and the environment through Paralympic Sport BOCCIA’ isimli projenin 5 ortak ülkesinden biri Türkiye’ dir. Türkiye temsilcisi de Soma Sağlık Sosyal ve Eğitim Vakfı’ dır.
Yapılan spor ile ilgili; “Ortak ülkeler: Bulgaristan,Yunanistan, Makedonya, Polonya ve Türkiye olup Gürcistan da katılımcı ülke olarak projeye dahildir. Projenin amacı engelli bireylere BOCCIA oyununu öğretecek antrenörler yetiştirerek herkes için spor bilinciyle yaşamlarımıza renk ve hareketlilik kazandırmaktır. 1 yıl sürecek olan bu projenin ilk basamağı 10-15 Temmuz 2015 tarihleri arasında SOSEV Vakfını temsilen Vakıf Proje Koordinatörü Şeyda DİKER ve gönüllümüz Özgen ÖZDEMİROĞLU’ nun katılımıyla Bulgaristan’ da gerçekleşmiştir. Bir nevi hazırlık toplantısı olarak nitelendirilebilecek bu toplantıdan sonra 2. basamağı ise 23-30 Ağustos tarihleri arasında ilçemizi temsilen Batuhan MUTLU, Fatih AKALIN, Selin ÇEVİK, Serhat BULUT ve Şeyda DİKER’ in katıldığı Polonya’ daki eğitim programıyla sürdürüldü. 8-15 Ekim tarihlerinde ev sahipliğini yapacağımız eğitim programından önce projemizin devamlılığını ve görünürlüğünü sağlamak için proje boyunca ve sonrasında üzerimize düşen görevlerden biri olan yerel aktivitelere de Soma Kaymakamlık Binası önündeki alanda sahamızı oluşturup BOCCIA oyununu oynayarak ilk adımı attık. Soma Kaymakamı Ahmet ALTINTAŞ, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Dilek KURUÇAY, Vakıf Genel Sekreteri Ali SUBAŞI, Proje Gönüllülerimizden Fatih AKALIN, Serhat BULUT ve Şeyda DİKER, öğretmenlerimiz ve değerli Soma halkının katılımıyla ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize katılımlarından dolayı herkese teşekkür eder her hafta perşembe günü aynı yerde ve saatte sürdüreceğimiz yeni etkinliklerimizde herkesi aramızda görmek isteriz.” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!