https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da BIS Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Soma’da BIS Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
737 views
27 Temmuz 2017 - 8:23

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Soma’da Bölgesel Isıtma Sistemi hat çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, şimdiye kadar yaklaşık 60 milyon liralık yatırım yapılan sistemde yatırımların devam edeceğini belirterek, “Amacımız sistemden daha çok insanın faydalanabilmesini sağlamak” dedi.

 

 

Soma Bölgesel Isıtma Sistemi’ni yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Bölgesel Isıtma Sistemi için yatırımlarına da aralıksız devam ediyor. Bölgesel Isıtma Sistemi ile ilgili gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip eden Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir ile birlikte yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. İlk olarak Bölgesel Isıtma sistemi Ofisini ziyaret eden Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Daire Başkanı Fevzi Demir ve Bölgesel Isıtma Sistemi Proje Yapım İşletme Sorumlusu Nesrin Çırak ile birlikte projeler üzerinde incelemeler yaptı. Zone 3 olarak adlandırılan hat çalışmasını da inceleyen Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu daha sonra ısı merkezine geçti.

60 milyon liralık yatırım yapıldı

Bölgesel Isıtma Sistemi çalışmaları hakkında bilgiler veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Sistemin Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devrolmasının ardından, Soma Belediyesi’nin daha önce yapmış olduğu küçük bir bölümle başladık. İlk önce onu tamamladık, ardından bölge bölge, Soma’nın tümüne hitap edecek çalışmalarda bulunduk. Şimdiye kadar 60 milyon liraya yakın bir yatırım yaptık. Bu yatırım yeterli mi değil, daha yapmamız gereken yatırımlar var. Öncelikle yeni bir ana hat çalışmamız vardı. Bu ana hat ile geçtiğimiz sene alt yapı çalışmalarını bitirdiğimiz bölgenin ısıtılması hedefleniyordu. Tabi bu hedeflediğimiz noktaya gelebilmemiz için ana hattın bitirilmesi ve aynı zamanda ısı merkezinin kapasite artırımının gerçekleştirilmesi gerekiyordu. Tabi bununla ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çalışmaları nasıl hızlandırabileceğimize dair yetkili arkadaşlarımızla fikir teatisinde bulunuyoruz. Kış ayları geldiğinde Somalı vatandaşlarımızı mağdur etmemek için ne yapabiliriz onu düşünüyoruz. Yöreden de yoğun bir şekilde talep var. Bu talebi karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Isı merkezimizi genişleteceğiz. İlave bir ısı merkezi daha yapıyoruz. İlave pompa çalışmaları yapacağız” dedi.

Amacımız sistemden daha çok kişinin faydalanması

Cumhuriyet Mahallesi’nde çalışmalara daha önceden başlanılmadığını, yalnızca SEAŞ lojmanlarına giden hat yapıldığını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Cumhuriyet Mahallemizin de alt yapı çalışmalarına başlayacağız. Bu çalışmaların yapıldığı yerlerde üst yapı çalışmalarımız da devam ediyor. Çalışmalarımız esnasında Somalı vatandaşlarımız biraz eziyet çekiyor ama kış mevsiminde evlerin ısıtılmaya başlanıldığı zaman, üst yapıyı bitirdiğimiz zaman hepsi konfora kavuşacaklar. Şu anda hedeflediğimiz yolda ilerliyoruz. Geride değiliz. Amacımız daha çok kişinin sistemden faydalanabilmesini sağlamak ve Soma’yı hava kirliliğinde kurtarmak. Bu amaçla Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün önderliğinde ne gerekiyorsa yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Abone sayısını kademeli olarak arttırıyoruz

Soma’da geçmiş yıllarda ısıtmada kömür kullanımının ağırlıkta olduğunu belirten Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Kömürün baca salınımı çok fazla. Bölgesel ısıtma sisteminde baca salınımı yok. Şehrin havası daha temiz oluyor. Abone sayısına gelirsek 6 bine yaklaştı.  6 bin konut bu sistemden faydalanıyor. 6 bin konuttan çıkacak olan baca dumanı engellenmiş oldu. bizim hedefimiz Soma için ilk önce 8 bin, sonrasında kademeli olarak 12 bin, 16 bin, 24 bin, 32 bin ve en son tüm Soma’ya hitap edecek şekilde 40 bin abone. Bu sistemi devraldığımızda 300 abone mevcuttu. 6 bin aboneye geldik. Bunu daha da genişleteceğiz ve Soma halkını konforlu bir şekilde ısınır hale getireceğiz” dedi.

Koordinasyon merkezi yeni binasında

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Soma programında, Büyükşehir Belediyesi Soma Koordinasyon Merkezi’nin yeni binasına da ziyarette bulundu. Yeni binada incelemeler yapan Gençoğlu, Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Yıldırım’dan çalışmalar hakkında bilgi alarak yeni binanın hayırlı hizmetler yapmaya vesile olmasını temenni etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!