Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da Bir İlk

Soma’da Bir İlk
2.972 views
09 Aralık 2013 - 8:18

Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi öğrencilerine model uçak kursu açıldı.Eğitim uygulama okulunda açılan kursta 9 öğrenci, 4 ay sürecek olan kurs sonunda model uçak eğitimi sertifikası alacak.
Model Uçak Rehber Öğretmeni Altan Kocaman’ın eşliğinde model uçak yapan Zihinsel Engelli çocuklar, Türk Hava Kurumu (THK) tarafından gönderilen Ata Planör tipi uçakların yapımı için bir elinde zımpara, bir elinde ise tahta çıtalar ile hem zihinlerini hem de kol kaslarını geliştiriyorlar.
Soma Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Ender Tatlı,“ Soma Eğitim Uygulama okulu öğretmen ve öğrencileri olarak, Türk kuşağı Ata Planör uçağı yapımında 9 öğrencimizle birlikte başladık. İlçemizde bu bir ilk. Öğrencilerimiz çalışmalarında gayet azimliler. 4 ay sürecek olan kursun bitiminde model uçak yapımı sertifikalarını alacaklar. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi.
Model Uçak Rehber Öğretmeni Altan Kocaman, “Bizim bu kursu açmaktaki amacımız öncelikle öğrencilerimize havacılığı tanıtmak, sevdirmek ve bu bilinci kazandırmak. Öğrencilerimizin hayatı monoton olarak geçtiği için değişik bir etkinlik olmasını umut ediyorum” dedi.
Eğitim gören öğrencilerden Büşra Acet ise, “ Öğretmenimiz bizlere söylediğinde çok mutlu olduk” dedi.

2.jpg

3.jpg

ender_tatlı.jpg

altan_kocaman.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!