Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma’da Bazı Okulların İsimleri Değişti

Soma’da Bazı Okulların İsimleri Değişti
6.990 views
11 Ağustos 2014 - 7:12

Soma’da Meslek Liselerinin isimleri değişti. Kız Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Teknik Meslek Lisesi isimleri değişirken okullara yeni alanlar da eklendi.
Soma’da bulunan bir çok okulun isimleri değişti. Soma’da Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin adı Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 2014-2015 Eğitim Öğretim yılına başlayacak. Çocuk Gelişimi, Bilişim Teknolojileri, Hazır Giyim, Gıda alanlarının yer alacağı okul ise aynı binasında eğitim verecek.
Soma Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin adı ise Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilirken, yeni alanlarda ekleniyor. 2014-2015 eğitim öğretim yılında Sıhhi Tesisat bölümü açılırken Makina, Elektrik Elektronik, Metal İşleri, Mobilya ve Bilişim Teknolojileri bölümleri yer alıyor.9. sınıf sonunda ise Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri puanları doğrultusunda istedikleri Meslek liselerinin alanlarını tercih etme imkanına sahip olacak.
Soma Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi birleşerek aynı binada eğitime devam edecek. İsmi ise Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak devam edecek. Ebe Yardımcılığı, Hemşire Yardımcılığı, Yardımcı Sağlık Teknisyenliği, Muhasebe ve Lojistik alanlarında eğitim verecek.
Soma Anadolu Öğretmen Lisesi ise Soma Cemil Meriç Anadolu Lisesi oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!