Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma’da Bayramlaşma

Soma’da Bayramlaşma
1.528 views
08 Ekim 2014 - 7:27

Soma’da Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı düzenlendi.Soma’da her yıl bayramlaşma bayramın ikinci gün yapılırken, bu yıl arife günü Soma Öğretmenevi’nde gerçekleşti.

Buruk geçen bayramlaşmaya Soma Kaymakamı M. Bahattin atçı, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Soma İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti  başkanları, daire amirleri katıldı.

Programda konuşma yapan Soma Kaymakamı m. Bahattin Atçı, “Soma’da başımıza büyük bir olay geldi. Tüm Türkiye’yi derinden etkileyen bir olay.Bunun acısı hala devam ediyor. Hepimiz sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz. Dileriz bundan sonra bu tür olumsuz olaylarla karşılaşmayız. Yolumuza daha güzel bir şekilde devam ederiz. Hepinizin bayramını kutluyorum” dedi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Soma’da iki bayram, bayram gibi olmuyor.Bu buruk bayramların sonuncusu olmasını  iş cinayetlerinde kaybettiklerimizi daha sonra benzer olaylarda artmaması için gerekli tedbirlerin, önlemlerin alınmasını ne Soma’mıza, ne Türkiye’ye ne dünyaya özellikle de alnının teriyle geçinen emekçilere, işçi sınıfına böyle acı günleri bir daha yaşanmamasını ümit ediyoruz. o anlamda burukluk içinde hüzünle ilk kurban bayramını hep birlikte burada yaşıyoruz. Herkesin ailelerine saygılar sunuyorum.Tüm Soma’ya bir daha böyle büyük acıları yaşamama ümidiyle iyi bayramlar diliyorum” dedi.

konuşmaların ardından protokol mensupları maden şehitliğine geçti. Kaymakam Atçı ve Milletvekili Özel tarafından madenci mezarlarına karanfil bırakıldı. Soma İlçe Müftüsü Mehmet Karatuğ tarafından dua edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!