https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da Balıkçılar Yarıştı

Soma’da Balıkçılar Yarıştı
2.769 views
15 Haziran 2015 - 8:22

Soma Amatör Balıkçılık ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (SABADER) tarafından ilçe genelinde “Balık Tutma Yarışması” düzenlendi.
Soma’da ilk defa düzenlenen yarışma iki farklı kategoride yapıldı. Sevişler Barajı altı Kızılburun mevkiinde düzenlenen organizasyonda yarışmacılar için farklı bölgelerde atış poligonları hazırlandı. Tutulan balıklar sportif balıkçılığın ilkesi olarak suya geri salındı. Yarışmada 40 santimetre üzeri sazan, 90 santimetre üstü yayın ve gök kuşağı alabalığı değerlendirmeye alındı. Her yarışmacının 3 iğneli olta kullandığı yarışma sonunda dereceye girenlere farklı hediyeler verildi.
Soma Amatör Balıkçılık ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (SABADER) Başkanı Ayhan Yıldız, “Soma Amatör Balıkçılık ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’nden 13-14 Haziran tarihlerinde balık tutma yarışma düzenlemiş bulunmaktayız. Bu yarışmada Cumartesi günü sabah 9’da balık tutma startını verdik. Bütün yarışmacı arkadaşlarımıza başarılar dileriz. Akşamına derneğimiz tarafından yemek verilecektir. Yemekten sonra Soma Müzik Gönüllüleri Derneği tarafından Türk Halk Konseri verilecek. Bu konserden sonra arkadaşlarla hepbirlikte çadırları kurup meydan ateşi yakıp hoşsohbetler, muhabbetler edeceğiz. Pazar günü sabah kahvaltı verilecek derneğimiz tarafından. Saat 13:00′ de balık tutma yarışmamız sona erecektir. Bu yarışmada en büyük 3 balığı tutana hediye verilecektir. En çok balık tutan arkadaşımıza 3 adet hediye verilecektir. Hediyeler; makaralı kamış, misinalar, iğneler, makinalar ve çeşitli balık malzemeleri var. Hediyelerden sonra yarışmamız sona erecek. Bu yarışmanın amacı, sportif olta balıkçılığı hakkında tüm halkımızı bilinçlendirmek. Gençlerimizi, arkadaşlarımızı hepsini buraya yönlendirebilmektir” dedi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Manisa Temsilcisi Bekir Saka, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını temsilen burada bulunmaktayım. Yarışma çok centilmence geçmekte, 3/2 nolu sportif amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğ esasları çerçevesinde yarışma geçmekte. Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!