Soma Karaelmas Gazetesi

SOMA’DA 3 BİN 100 ÖĞRENCİ YAZ KUR’AN KURSUNA BAŞLADI

SOMA’DA 3 BİN 100 ÖĞRENCİ YAZ KUR’AN KURSUNA BAŞLADI
1.323 views
17 Temmuz 2013 - 2:36

Okulların kapanması ile birlikte Camilerde yaz Kur’an Kursları açıldı. Okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte Soma’daki Camide Kur’an Kursu kayıtları yapılmaya başladı. Kurslara başvuran öğrenci sayıları gün geçtikçe artıyor.
Müftü Mehmet Karatuğ yaptığı açıklamasında ’24 Haziran tarihi ile başlayan kurslarımız 3 haftalık kurlar halinde 9 hafta boyunca devam edecek. Kurslarımız 23 Ağustos’ta son bulacak. 39 Kur’an Kursumuzda, Soma Merkezde 54, köy ve beldelerimizde ise 66 camimizde toplam 159 açık kursumuz bulunuyor. Yaz Kurslarımıza 3100 öğrenci başvurarak başladı. Öğrencilerimize öncelikle Camimizin bölümlerini tanıtıp, Cami ortamına hazırlamak, Camiyi ve cemaati sevdirmek ayrıca temel kurslarımızda alfabeyi öğretmek, namaz sureleri ve duaları öğretmek, abdest almayı ve namaz kılmayı öğretmekten oluşuyor.’dedi. Küçük yaştaki çocuklarımızın Kur’an-ı Kerim öğrenmeleri daha kolay oluyor’söyleyen Karatuğ çocuklarını Yaz Kurslarına göndermek isteyen ailelerin evlerine en yakın camiye başvurmalarının yeterli olacağını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!