Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da 23 Nisan

Soma’da 23 Nisan
1.079 views
25 Nisan 2017 - 7:27

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Soma’da coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Soma’da da kutlandı. Kutlamalar Cengiz Topel Meydanı’nda Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlama Kurtuluş İlkokulu’nda devam etti.

Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ile birlikte öğrencilerin ve törene katılanların bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici yaptığı konuşmasında, “Sevgili çocuklar, gün sizin gününüzdür, gelecek sizin geleceğinizdir. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle hepinize sağlıklı, mutlu yarınlar diliyorum. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Törende Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın gönderdiği bayram mesajı okundu. Öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler ve okunan şiirlerin ardından Kurtuluş İlkokulu Müdür Yardımcısı Faruk Uğur’un hazırlamış olduğu okul korosu şarkılarını seslendirdi. Halk oyunu gösterilerinin yer aldığı kutlama, resim-şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Barış Manço’nun “Bugün Bayram” şarkısı ile sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!