Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’da 1000 Kişiye Psikolojik Destek

Soma’da 1000 Kişiye Psikolojik Destek
1.475 views
18 Ağustos 2014 - 8:33

Soma’da 13 Mayıs tarihinde meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçinin yakınları ile sağ kurtulan madencilere ve madenci ailelerine Psikososyal destek verilmeye devam ediliyor.
Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Soma Sosyal Hizmet Merkezi Psikososyal Destek Birimi işbirliği ile gönüllü psikolog ve psikiyatrisiler maden faciası sonrasında olaydan etkilenen madenci ve madenci yakınlarına Psikososyal destek vermeye devam ediyor.
Afetlerde Psikososyal Hizmetler Biriminde görevli Feyza Çelik, “ Soma’da yaşanan maden faciasının ilk anlarından itibaren olaydan etkilenen madenci, madenci yakını ve arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerin yanında olmaya çalıştık. Yaşanan maden faciası sonrası Soma Sosyal Hizmet Merkezi Psikososyal Destek Biriminde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Türk Psikolojik Rehberlik gönüllüsü Özlem Karaırmak, “maden faciasından etkilenen herkes ücretsiz olarak Soma Sosyal Hizmet Merkezi Psikososyal Destek Biriminden faydalananilir.Olayın meydana geldiği dakikalarda yardım çalışmalarımız başladı ve bugüne kadar bin kişinin üzerinde pikososyal destek verdik” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!