https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma, yüzümüzü güldürdü

Soma, yüzümüzü güldürdü
1.273 views
07 Nisan 2017 - 8:29

Soma’nın Gürmin Düğün Salonunda Somalılar ile buluşan Vekil Bilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusunda katılanları bilgilendirdi. Konuşmalarında Kılıçdaroğlu’na yüklenen Bilen söylediklerinin hepsi vallahi yalan’dedi.

Ak Parti Manisa Milletvekili Av.İsmail Bilen Soma’ya gelerek Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile kahvaltıda buluştu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konulu toplantıda mikrofona ilk geçen Belediye Başkanı Hasan Ergene oldu.

‘Soma’ya abide eserler kazandırdık’

Soma’ya 50 yıllık, 100 yıllık önemli abide eserler kazandırdıklarının altını çizen Ergene ‘Mütevazi bir kahvaltı sofrasında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımınızla bizleri onurlandırdınız. Soma’da halk oylaması öncesi çok önemli ziyaretlere tanıklık ediyoruz. Hükümetimizde görevli bakanlarımız, genel başkan yardımcılarımız ve Milletvekillerimiz referandum süresince bizleri yalnız bırakmıyorlar. Halkımızla, kanaat önderlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla güzel buluşmalar gerçekleştiriyoruz. Bugünde aramızda çok değerli bir ağabeyim. 2004 yılından beri beraber siyaset yaptığım benim belediye başkanı olmamda da çok büyük emekleri ve destekleri olduğunu gayet iyi bildiğim Av. İsmail Bilen abimiz bugün bizim aramızda. Sayın Vekilimiz ile birlikte Soma’da büyük işlere imza attık. Kalıcı eserler bıraktık. Uzun yıllar uğraştık, didindik uğraştık, yer tespitlerini yaptık. Hükümetin yatırım programlarına aldırdık, temellerini attık ve hamdolsun şimdi onların birer birer bittiğini görüyoruz. Soma’da 50 yıl 100 yıl hizmet verecek çok önemli abide eserleri bir bir halkımızın kullanımına sunduk. Soma’nın girişinde karşılayan Devlet hastanemiz, Kamyon trafiğinden Soma’yı kurtaran 90 trilyonluk yatırım Çevre yolumuz, Adliye binamızı kazandırdık, Belediye hizmet binası, Somamıza sayısız okullar kazandırdık. Cumhuriyet tarihinde yapılan derslik sayısını bizim dönemimizde 2 katına çıkardık. Kırkağaç tarafından girişte ise Fen Lisesi inşaatımız yükseliyor. Bu sene Turgutalp’te İmam Hatip Lisesi 10 trilyonun üzerinde bir yatırımla inşaatına başlamayı planlıyoruz. Devlet büyüklerimizin vekillerimizin ziyaretleri hizmete vesile olmuştur. Herkese teşekkür ediyoruz. Vekilimiz bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili bilgilendirecekler. Akılınızda Anayasa ile ilgili sormak istedikleriniz varsa bunları sorma fırsatı bulacaksınız’ dedi.

‘Söylediklerinin hepsi yalan’

Muhalefetin sürekli kafa bulandırdığını ve her söylediğinin yalan olduğunu dile getiren Ak Parti Manisa Milletvekili Av. İsmail Bilen konuşmasında ‘Soma’ya biz geçmişten bu güne çok değerli muhabbet besliyoruz. Soma bizi hep güldürdü, hep arkamızda dimdik. Sağa sola bakmadan, kim var dendiğinde ilk yanımızda duran ilçelerden biri oldu. Hak ettiği hizmetleri geçmişte alamadı. Ciddi eksiklikler vardı. Sağlıkta eğitimde hatta ulaşımda Çevre açısından santralin bacalarından hep mağduriyetler yaşamıştı. Buraya gelip giderken nefes almakta zorluk çeker genzimiz yanardı. “Bunların hepsini biz becerebilir miyiz” diye aklımda soru işaretleri oluştuğu günlerdi. 2002 seçimlerinden hemen sonra eksikliklerin bir an önce giderilmesi için geçmişten bu güne çok değerli milletvekili geldi geçti. Hepsinin katkısı ve emeği vardır. Geçmiş siyasi partiler de çok şeyler yapmak istedi. Ancak siyasi hayatları kısa süreli oldu. Ortaya bir vizyon koyamadı. İstikrarsızlık dönemi yaşadık ki, Bir siyasi parti temsilcisi bu ülke 70 cente muhtaç hale geldi dedi. Hastanelerde yer bulamamanın sıkıntıları gençler yaşamadı bilmez. Sizler buna şahit oldunuz. Şimdi öyle bir hastane var ki 5 yıldızlı otel niteliğinde. Diğer siyasi partiler ise saydığım sebeplerden dolayı bunu ortaya koyamadı. 60- 80 anayasalarını tamamında istikrarsızlığı ön gören, millet iradesini kontrol altında tutan vesayet ortakları yerleştirdiler. 80 darbesinde sıkı yönetim oldu, terör faaliyetleri durdu.

Bu paket bize Türkiye’ye uzlaşı kültürünü getiriyor.

Siyasette yenilenmeyi ve gençleşmeyi getiriyor.

Hükümeti kuracak kişi %50 +1 oy olacak. Bu toplumda yaşayan 2 kişiden birinin gönlünü alacaksın. Bu insanların inançlarına ve kültürlerine saygılı olacak şapka çıkaracaksın. Biz yaradılanı yaradan dan ötürü severiz. Bunda da samimi isek, bunu bize emrediyorsa, 50 milyondan 25 milyonun oyunu alabilmek için herkesin kültürü ile inançlarına saygılı olacağız. Biz millete götüreceğiz dediğimiz halde millete güvenmedikleri için hep bu teklifin millete gelmesine mani olmaya çalıştılar. 2 parti uzlaşabildik. Keşke 3 parti olsaydık, diğer dışarıdaki siyasi partiler de destek verebilseydi. Komisyonda da teklifiniz varsa ikisini birlikte götürelim dedik. Çünkü Milletin bir daha bu ülkeden kendilerine iktidar yüzü göstermeyeceklerini biliyorlardı. Değerlerine alay edip, saygısızlık yaptıkları ve özgüvenleri olmadıkları için bu teklif ve tasarıyı milletten kaçırmaya çalıştılar. Tek adam olacakmış.11 seçimdir girdiği her seçimde oyunu yükselten biri nasıl diktatör olur. Bu millet diktatöre nasıl olur da 11 seçimde yanındayım diyerek oy verir. Kendi vekilleri onlara cevap veriyor. 6 seçimdir senin genel başkanlığın döneminde mindere yapıştırıyor asıl diktatör sensin diyor. Ticaret duracak diyor neden durduralım. Bunları kapatacak olsaydık nasıl ihracat yapacağız. Yalan makinası gibi, yalan makinası arıza yapar durur bu durmuyor.

Bizim genel başkanımız ne diyor kaybettim mi şapkamı alır giderim diyor sen diyebiliyor musun?

2. açıklamama gelince Siyasette vizyon sahibi kaliteli üretken insanlar gelecek. Evet ile neticelenecek inşallah. Siyaset yenilenecek. İddialı olan bir lider gelecek. Gençler gelecek, burası şehzadeler kenti değil mi? İstanbul’u fethetti bu cihanlardan biri. 21 yaşında İstanbul’u bizim ecdadımız fethetti. Biz o ecdadın torunlarıyız. O Ecdadın torunlarına git 25 yaşına kadar kahvelerde pişpirik oynamaya diyebilir miyiz. 8 milyon genç nüfusumuz var. Yunanistan nüfusundan daha fazla gencimiz bulunuyor. Bu gençlere gelecekte hakkınız var kendinizi hazırlayın demeliyiz. Memleket meseleleri hakkında söz hakkınız var. Ecdadımıza yakışır gençler yetiştirmeliyiz. 600 vekile karşı çıkıyorlar. Bize sorsanız hepimiz Soma’nın vekili benim deriz. Keşke Soma’yı da temsil edecek bir vekil olsa. Sizler vekili olsun istemez misiniz. İstersiniz. Vatandaş bize biz vatandaşa ulaşmakta zorluk çekiyoruz. Bakanları çıkardığımızda vekillerimiz ilçelerine gidecek. Sıkıntılarını dinleyecek istemez misiniz. Nüfus ortalamasına bakıyoruz. 143 bin kişiye bir vekil düşüyor. Zaman zaman bizde yoruluyoruz. Maliyet hesabı yapıyorlar, Emekliye verilsin 600 vekil neden diyenlere ise cevap vereyim 13 krş düşüyor emekli başına. 2 yıl vekillik yapıp emekli olacaklar diyorlar. Muhalefet Eşini dostunu getirecek diyor. Vallahi bu da yalan. Şimdi engel var mı yok. Bunların hepsi yalan. Söylediği her sözün altında kalan bir muhalefet var. Millet ile barışık olacak siyasetçi. Milleti şucu-bucu diye ayırmayacak. Türkiye yeniden bir sıçrama yaşayacak. İstikrarı kalıcı hale getirecek. Siyasi istikrarsızlığı bir çok ülke istiyor. Türkiye’nin ödediği faizler ile kendi halkını yükseltmek istiyor. Avrupalı istikrar istemez. Yatırımda yapamasın, tank tüfek alsın ama bunu ben izin verdiğimde kullansın istiyor. Darbe ve cunta dönemi 16 Nisan’da evet dediğimizde bitecek. 17’sinde Allah’ın izni ile yeni bir Türkiye İnşaa edeceğiz. Cumhurbaşkanını ayrı meclisi ayrı seçeceğiz. Meclisi fesih etme yalanı söylüyorlar. Buda yalan. Eğer arada şiddetli geçimsizlik olursa yani Cumhurbaşkanı ve meclis arasında sıkıntı yaşanırsa Kim haklı kim haksız buna millet karar verecek. 17 Nisan’da İstikrar kalıcı hale gelecek, Faizler düşecek, Dövizler düşecek, yatırım istihdam artacak. Evet derseniz bunlar var. Hayır cephesine bakarsanız tüm terör örgütleri hayır diyor. Hayır cephesinde bunlar var. Bunlara su taşıyan ise Cumhuriyet Halk Partisi. 16 Nisan’da ne diyeceğiz. Soma kendine yakışanı yaptığı takdirde karşılığını alacak. Başkanımız 3 dönemdir seçiyorsunuz. Yaptığı yatırımları görüyorsunuz evet dediğinizde bu yatırımlar artarak devam edecek. Evet derseniz sizin alın teriniz bizim kasamıza girecek, hayır derseniz başkalarının kasasına girecek.’ dedi.

Ak Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Ak Parti Soma İlçe Teşkilatı daha sonra esnafları ziyaret ederek ‘Evet’ çiçekleri hediye etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!