Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Türk Kızılay’ı Yeni Yerinde!

Soma Türk Kızılay’ı Yeni Yerinde!
1.532 views
23 Aralık 2014 - 8:20

Soma Türk Kızılay’ı yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Gazi Osmanpaşa Caddesi üzerinde (Emniyet Müdürlüğü karşısında) hizmet veren Kızılay Derneği Soma Şubesi, Soma Belediye Düğün salonu altında hizmet vermeye devam ediyor.

Kızılay Derneği Soma Şube Başkanı Aziz Günal, “Kurulduğu yıldan bu güne kadar odağına sadece insanlığa ve insana el uzatma felsefesini benimsemiş; din, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın deprem, yangın, sel ve bunun haricinde doğal afetlerde her zaman insanların yanında olmuş ve onların yaralarını hafifletmek, dertlerine derman olmak, kederine ortak olmak için gece gündüz demeden, yaz kış, soğuk sıcak demeden canla başla yüreğini ortaya koyarak mücadelesini gerçekleştirmiştir.

Doğal afet ve acil durumlar dışında özenle tespit edilen yardıma muhtaç insanlara, genç yaşlı demeden gıda, giyim ve maddi yardımlarını gerçekleştirmiş ve bundan sonra da gerçekleştirmeye devam edecektir.

TÜRK KIZILAY’I yardımda bulunan hayırsever vatandaşlarımızın bizlere emanet ettiği ayni ve maddi yardımları hayırseverlerin talepleri doğrultusunda bağışları kabul edip ihtiyaç sahibi insanlara bizzat hiçbir maddi beklentisi ve maddi kazancı olmayan dernek yöneticileri ve ‘’Kızılay gönülleri’’ aracılığıyla evlerine kadar ulaştırılmaktadır.

Soma Kızılay Derneği tarafından başlatılan ‘’SEN DE KIZILAY GÖNÜLLÜSÜ OL’’ adlı projemizde yüzlerce Kızılay neferini Kızılay gönüllüleri kulübüne kazandırarak gücüne güç katmıştır.

TÜRK KIZILAY’I yaptığı yardımları ve faaliyetlerini insanlara anlatmak ve Kızılay gönüllüsü kazanmak amacıyla SOMA KIZILAY DERNEĞİ olarak ilköğretim ve lise öğrencilerine seminerler eşliğinde Kızılay’ın ne denli önemli bir kurum olduğunu genç nesillerden başlayarak herkese anlatmakta ve tanıtmaktadır.

TÜRK KZILAY’I ‘’1 KAN 3 CAN ‘’ sloganıyla kan alma faaliyetlerini daha geniş katılımların sağlanması ve bundan sonraki faaliyetlerini ve hizmetlerini daha iyi yapılabilmesi için, Bir Kızılay gönüllüsü olan Soma Belediye Başkanı Sayın Hasan ERGENE, Belediye Düğün Salonunun alt katını Soma Kızılay’ına tahsis etmiş ve tadilatını yaptırarak Kan Alma birimiyle birlikte SOMA TÜRK KIZILAY’ına önemli bir eser kazandırmıştır. SOMA TÜRK KIZILAY’I olarak kendisine teşekkür ediyor, hizmetlerimize yeni yerimizde devam ederken Tüm vatandaşlarımızı yeni yerimizde ziyaretimize bekliyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!