Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma Şerifoğlu’nu Uğurladı

Soma Şerifoğlu’nu Uğurladı
2.571 views
19 Aralık 2014 - 9:05

SEAŞ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Nuri Şerifoğlu 3 yıl kaldığı Soma’dan emekli olarak ayrıldı. Soma Protokolü ile veda yemeğinde bir araya gelerek emekli olduğunu açıkladı.

SEAŞ Genel Müdürlüğüne 3 yıl önce atanan Şerifoğlu veda yemeğinde 2 konuya değindi. Şerifoğlu ’14 Şubat akşamı son yemek ile burası tadilata girmişti. Tesislerimiz açıldığı zaman tekrar davet edeceğiz demiştik. Bu sözümüzü yerine getirdik. Alakart Ağustos ayında açıldı ancak diğer bölümlerimiz bitmemişti. Birinci konumuz buydu. 2. konumuz ise malum bölge ısıtma sistemimizdi. Biz Yatağan Muğla’da çok arzu ettiğimiz çok uğraştığımız ama başarı elde edemediğimiz bir konu vardı. Belediyenin imkansızlıkları ve kaynağın geri çekilmesi ile başarıya ulaşılamamıştı. Belediye eli olmadan bu iş yapılamıyormuş burada bunu gördüm. Biz yaparız Belediyeye devrederiz şeklinde düşünmüştük ama olmadı. Bu çalışmalar devam ederken Muğla’da Bölge Isıtma Sistemi ile ilgili panel düzenlemiştik. Panele Belediye Başkanı Hasan Ergene, Halil Çıtak ve Eski Kaymakamımız katılmıştı. Proje orada gerçekleşmeyince buraya aktarıldı. Soma’da proje hızla gerçekleşti. Bizde burada bu işi devam ettirme mutluluğuna eriştik. Ayrıca bu proje ile Enerji Ödülü almaya hak kazandık. Bu yıl 4.sü düzenlenen ‘ICCI 2014 Enerji Ödülleri’ 3 kategori başlığı altında 50 projenin başvurduğu etkinlikte, 11 proje ödüle layık görüldü. Jüri özel ödülü ise bizim Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ’nin Termik Santral Atık Isılarının Değerlendirilmesi Projesi’ne verildi. Bu ödülü de sizlerle paylaşmak istedim.

32 yıldır Türkiye Elektrik Kurumunda çalışıyorum. 32 yıl sonra emekli olmaya karar verdim. Nasip olursa yarın itibari ile emekli oluyorum. Yatağan Termik Santrali ve maden havzasından teklif geldi. Gelir misin? denildi. Bende kabul ettim. Önümüzdeki Pazartesi’den itibaren orada çalışmak üzere buradan ayrılıyorum. Yaklaşık 3 yıldan beri Soma’dayım. Burada çok büyük dostluklar edindim. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kendilerinden büyük destek gördüm. Haklarınızı helal edin.’dedi. Şerifoğlu Bölge Isıtma Sistemi projesini başlatan SEAŞ Eski Genel Müdürü Halil Çıtak ve Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye teşekkür plaketi  verdi.

Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Yeni görevinde başarılar diliyoruz. Somamıza geldiği andan itibaren bulunduğu kuruma ve çevresine değer katar bir insan oldu. Yaşça bizden büyük kendisinden çok istifade ettik. Genel Müdürümüz arkasında güzel eserler bırakarak gidiyor. Bölge Isıtma Sistemi de en büyük eseridir. Hakkını teslim etmek lazım. Yeniliklere açık ve bulunduğu kurumu geliştirmek için çabalayan müstesna bir insandır. Türkiye’de ilk olan Bölge Isıtma Sisteminin hayata geçirilmesinde çok büyük emekleri vardır. 2 Genel Müdürümüze de teşekkür ediyorum. Biz toplantıya katılarak bu işin ciddiyetini anlamıştık. Fırsatı değerlendirdik ve Soma’ya getirmeye muvaffak olduk. 30 senedir santral faaliyet gösteriyor ama biz gıpta ile bakardık. Biz bundan faydalanabilecek miyiz derdik. 1 milyar TL. olarak hesaplanıyor. Türkiye’de bulunan Termik Santrallerin atık ısısının değeri. Bu çok ciddi bir rakamdır. Örnek proje ile Türkiye’nin başta kentlerinde uygulanır. Ayrıca en son yapılan değişiklikler ile burası kongre merkezi haline geldi. Bütün tesis elden geçirildi. Termik santral özelleştiriliyor. Bu tesislerde alan firmaya gidecek diye bir düşünce içine girilmesin. Genel Müdürümüzün gayretleri ile Alakart ve A Termik Santrali özelleştirme kapsamından çıkarıldı. Soma halkına hizmet etmeye devam edecek. Cmart City projesi ile Türkiye’ye yurt dışından değerli bilim adamları geliyor. Bu misafirlerimizi ağarlayabilecek 5 yıldızlı diye tabir etmekten onur duyduğum bir tesise Somamız kavuşmuş oldu. Hayırlı uğurlu olsun’dedi.

SEAŞ Emekli Genel Müdürü Halil Çıtak ‘Genel Müdürümüzün söylediği gibi bundan 3 yıl önce biz bu projeyi Genel Müdürmüzden kaptık diyelim. Bu da Belediye Başkanımızın gayreti ile hızlı bir şekilde ilerlettik. Biz projeyi Genel Müdürümüzden aldık ve açılışı yine ona bırakmak için bende 3 yıl önce emekli oldum. Hayırlı olmasını diliyorum’dedi.

Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı ‘5 yıldan beri Kırkağaç’ta kaymakamlık yapmaktayım. Sayın Genel Müdürümüz çalışkan özverili bilime ve teknolojiye açıktır. Bölge Isıtma Sisteminin hayata geçirilmesi, Santralin yenilenmesi, tesislerin yenilenmesi gibi çok güzel işler başardı. Soma’ya yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!