Soma Karaelmas Gazetesi

‘Soma Santrali Kolayca Teslim Edilemez’

‘Soma Santrali Kolayca Teslim Edilemez’
1.417 views
20 Ocak 2015 - 8:29

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Merkez ve 16 ilçe başkanları Tes-İş Sendikası Direniş Çadırını ziyaret ederek destek verdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir İl başkanı MKYK Üyesi Somalı Ahmet Tufan önderliğinde 16 ilçe başkanı Tes-İş Sendikası direniş çadırını ziyaret ederek destek verdi. Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Bedri Demiraslan ‘Direniş çadırımızı buraya kurduk. Soma’da yaşanan maden faciası neticesinde Soma’da yaşayan insanların perişan olduklarını gördük. Soma’daki sivil toplum örgütleri ile beraber toplanarak Manisa Milletvekillerimizle görüşerek buraya toplantıya çağırdık. Görüşmelerimizde Soma’nın içinde bulunduğu durumu, SEAŞ Termik Santralinin özelleştirme kapsamından çıkarılması için kendilerine gerekli bilgiyi verdik. Özelleştirmeyi toplumsal kölelik olarak adlandırıyoruz. Özelleştirmenin olduğu hgiçbir yere mutluluk gelmediği gibi buraya da mutluluk gelmeyeceğini söyledik. Maden faciasının ardından Soma’da işsizlik ve ekonomik bir sıkıntı yaşanmaktaydı. Bunun üstüne SEAŞ Termik Santralinin özelleştirme kapsamına alınmaması gerektiğini kendilerine izah ettik. Özelleştirme kapsamından çıkarılması için yasal bir düzenleme gerektiğini bizlere söylediler. 2 yıl gibi bir erteleme olabileceğini söylediler. Biz yinede bekledik. Ancak bir çalışma yapmadılar’dedi. ADD İzmir İl Başkanı Ahmet Tufan ise ‘Özelleştirmeyi tek tek yaptılar.  Bunu tabana yayabilseydik. Özelleştirme yapamazlardı. 12 Eylül’ün olma nedeni ile budur. Buraya hiçbir özel sektör temsilcisi giremeyecek. Daha önce müdüriyete girenler tekme tokat çıkarıldılar. Soma Santralinin geçmişi şanla şerefle doludur. Öyle kolay kolay teslim olmaz.Arkadaşlarımın burada Yatağan işçilerini örnek alarak aynı direnişi yapacağına inanıyorum. Bu konuda bizim yapabileceğimiz bir şey olduğunda biz burada oluk oluk akarız. Mücadelelerini sonuna kadar destekliyoruz.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!