https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Proje Ekibi Proje Üretmek İçin Düğmeye Bastı

Soma Proje Ekibi Proje Üretmek İçin Düğmeye Bastı
1.663 views
17 Aralık 2013 - 10:34

Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı başkanlığında oluşturulan İlçe Proje Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kaymakam Bahattin Atçı ‘ Soma proje konusunda zayıf kalmış. Yapılan projeler ise sayılı hiç yapılmamış gibi birşey olmuş’dedi.
Öğretmenevi salonunda yapılan toplantıya İlçe Proje kurulunda görev alanların tamamı katıldı. Toplantıda konuşma yapan Kaymakam M. Bahattin Atçı ‘Bizden çok daha küçük ilçeler bir çok proje hazırlamışlar. Ancak biz hazırladığımız bir kaç proje ile zayıf kalmışız. Daha büyük projeler yapılması gerekiyor. Proje yapılmadığı için AB fonlarını Türkiye kullanamıyor ve bir daha ki yıla aktarılmış. Daha iyi takip eder projeler üretirsek Somamıza güzel bir girdi sağlayabiliriz. Soma’da proje hazırlanamamış bunun eksikliği var. Ajanstan arkadaşlarımızla görüştüm yardımda ve destekte bulunabilecekler. Her alanda proje üreterek ortak hareket etmemiz lazım. Birlikte yapılması gereken ne varsa yapalım. Bu projelere destek olacak arkadaşlar varsa onları da bu toplantılara davet edelim. Hangi sıklıkla toplanacaksanız onları da görüşelim. Bu konuya ciddiyetle önem verelim. Bir işi yaparken öğrenebiliriz. En iyi öğrenmenin yolu bir işi yapmaktır. Projeyi yazmaya başladığımız anda eksiklikler ortaya çıkabilir. Tamamlamak için ne gerekiyorsa sorarak öğreneceğiz. Bu sene projeleri yazmaya çalışacağız. Yazdığımız projelerden bir kaç tanesi kabul edilirse bir daha ki yıla daha çok proje hazırlayabiliriz. Dışarıdan Soma’ya ödenek transfer edebilmemiz çok güzel birşey. Şimdiye kadar yapılmamış ama bundan sonra yapalım. Burada yapılabilecek çok alan var. Bir an evvel bunu yapalım diye birşey yok. Zamanla öğreneceğiz. Sorunlarımızın farkına varacağız. Bir araya gelerek proje hazırladığınız zaman Soma’nın sorunları ile de yakından ilgilenmiş oluyorsunuz. Dayanışmanız artıyor. Sosyal amaçlı projeler hazırlanabilir. Soma’ya yararlı projeler çıkacağına inanıyorum’dedi. İlçe Proje Kurulunda görevli olan Sedat Bağırgan tarafından projeler konusunda açıklamalarda bulundu. Zafer Kaklıkma Ajansının isminin değiştiğini dle getiren Bağırgan ‘Zafer Kalkınma Ajansının adı bundan sonra sadece ajans olarak geçecek. Her kes tarafından özel düşünüldüğü için bu doğrultuda bakılan Ajans Kalkınma Bakanlığına bağlıdır.’dedi. Hangi ajansalardan ne gibi projeler ile destek alınacağı konusunda bilgiler veren Bağırgan Soma’nın güçlü ve zayıf yönlerini paylaştı. Güçlü yönlerinde  dikkat çeken başlıklar ; Mesire yerlerinin olması ormanlık alan bulunması vu nedenle Trekking ve motospor için alanların uygun olması, Çandarlı limanına yakınlığı, ELİ SEAŞ, Rüzgar Santralleri ve özel şirketlerin olması, Yağcıllı beldesinde bulunan su çıktı mevkinin varlığı, İlkçağlardan bu yana Tarhala kazasının varlığı.
Zayıf yönlerinde en çok dikkat çeken başlıklar ise Hava kirliliği, Özel şirketlerin Soma’ya yatırım yapmaması, İlçe Kütüphanesinin şehir merkezinde olmaması, Büyük bir kültür merkezinin olmaması, Gençlik merkezinin olmayışı, Kültür sanat ve spor faaliyetlerinin Soma’da az olması, Alışveriş merkezlerinin azlığı, Turizm olarak yeterince tanıtılmaması, Menteşe kaplıcalarının turizme kazandırılmaması, Genç kesimin katılabileceği farklı etkinlik ve kursların olmaması yer aldı.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!