Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma Özel Birlik Koleji, Modern Binasının Temelini Attı

Soma Özel Birlik Koleji, Modern Binasının Temelini Attı
4.435 views
09 Mayıs 2014 - 6:31

Soma İlçesinde, Soma Özel Birlik Koleji yeni binasının temelini düzenlenen program ile attı. 7777 metrekarelik kapalı alan üzerine yapılacak olan okulda 700 öğrenci eğitim görecek.
İzmir’in Kınık Kaymakamı İlyas Gün’ün katıldığı temel atma törenine veliler büyük ilgi gösterdi. Sabah saatlerinde yapılan temel atma töreni akşam saatlerine kadar devam etti.
Odak beton ve Erdenler Beton tarafından temel atma işlemi gerçekleştirildi. 1994 yılında eğitim öğretime başlayan Özel Birlik Koleji ilk mezunlarını 1998 yılında verdiği belirtildi. 20 yılda yüzlerce öğrenciyi mezun eden okul öğrencilerinin duygu ve düşüncelerini belirten Lise öğrencisi Taha Burak Sarıcı ‘Bu anlayışla 20 yıl önce bu sahada açılan ve bir abide gibi asil bir şekilde varlığını, maddi ve manevi değerlerini dimdik ayakta tutan Özel Birlik Koleji’nin yeni binasının temelini atmak için burada bulunmaktayız. Özel Birlik Koleji misali müesseseler kolay bir şekilde ortaya çıkmıyor. 20 sene önce atılan temelde olduğu gibi bugün, bu temellerin atılmasına da nice gözyaşları, nice emekler, nice uykusuz geceler şahit olmaktadır. Dünyanın dört bir yanında geleceğe talip bir ruh ve manayı ifade eden Özel Birlik Eğitim Kurumları omzuna aldığı vazifeyi hep mukaddes, hep aziz bilmiş ve her zaman daha ileriye pür dikkat bir şekilde taşımaya azmetmiştir. Bugün de aynı fedakarlığın yapılacağına inanımız tamdır. Bizler her bir sıranın çakıl taşının ve kum tanesinin kıymetini biliyor bizden sonraki öğrencilerin de aynı duygular ile hareket edeceğine inanıyorum’dedi.
Temel Atma öncesinde dua eden İlçe Vaizi Emin Yıldırım ‘Bugün burada hayırlı bir işe vesile olunuyor. Emeği geçenleri tebrik ediyorum’ diyerek dua etti. Kınık Kaymakamı İlyas Gün ve Vaiz Emin Yıldırım tarafından butona basılarak temel atma işlemi gerçekleşti. 7777 metrekarelik kapalı alan üzerinde 700 öğrencinin eğitim göreceği okul içinde Modern Labaratuvarlar, Kapalı Spor Salonu, Yemekhane, Anfi Sınıflar, Cafe, Kütüphane, Teknolojik Sınıflar, 20 İlköğretim sınıfı, 16 Lise sınıfı yer alacak. Yaklaşık 3 ayda kaba inşaatının biteceği tahmin ediliyor.

 

okul

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!