https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma OSB’ye Talepler Artıyor

Soma OSB’ye Talepler Artıyor
1.919 views
06 Şubat 2014 - 8:08

Soma Organize Sanayi Bölgesine 16 firmanın talepte bulunduğunu belirten Soma TSO Başkanı Hakan Işık ‘Gün geçtikçe talepler artıyor. Kamulaştırma aşamasındayız’ dedi.
Bilim Sanayi ve Teknolojileri Manisa İl Müdürü Doç Dr. Erbil Kalmış Soma Organize Sanayi Bölgesini yerinde görmek için Soma’yı ziyaret etti.
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık yönetim kurulu üyeleri, Soma OSB Başkanı Mehmet Yeşil ve yönetim kurulu ile birlikte Hatunköyü mevkiinde bulunan  dönümlük Organize Sanayi Bölgesini görerek incelemelerde bulundular.
TSO Başkanı Hakan Işık ‘Kamulaştırma aşamasındayız. Kamu yararına bakanlıktan dosyalarımız. Tapuya şerhler koyulup kamulaştırma gidilecek. Bunu Belediye mi yoksa Büyükşehir mi yapacak şuan belli değil. Bakanlık yazıyı kime gönderirse o yapacak. Anayasa mahkemesine itiraz etmiş vatandaşın bir tanesi. Anayasa Mahkemesi ise OSB Tüzel Kişiliğinin yapmasını iptal etmiş. Bu tür Kamulaştırmaları Devlet Kurumları yapabilir demiş. Belediyeye devir gibi bir şey düşünüyoruz. Bakanlıktan gelen yazıya göre Emlakçılardan fiyat araştırılır. Satanlarınkini alıp bir taraftan çalışmaya başlayacağız. Aldığımız kadar yerin planlamasını yapacağız. Şuan 16 firma talepte bulundu ama talepler artıyor. Mevcut Portföyümüzün olmadığı firmalardan da talepler oluyor. Şuan şerhlerin konması ve satın alma aşamasını geçmemiz gerekiyor. Burada 18 uygulaması yapabileceğiz. Erbil bey şuan yerde incelemelerde bulunuyor. İzleyeceğimiz yol ile ilgili bilgi veriyor.’dedi.
Soma Ticaret ve Sanayi Odasında OSB Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Bilim Sanayi ve Teknolojileri Manisa İl Müdürü Doç Dr. Erbil Kalmış yaptığı açıklamasında ‘Bilim Sanayi ve Teknoloji Manisa İl Müdürlüğü olarak yeni kurulan Soma Organize Sanayi Bölgemizin hem Somamıza hem de Manisa’mıza hayırlı olmasını diliyoruz. 6 ayda bir OSB’leri gezerek Bakanlığımıza rapor götürüyoruz. Bu kapsamda Soma OSB bizim bölgemizde bir OSB olduğu için gelip görelim istedik. Yerini görelim hem de Başkanlarımızla sorun var mı ne yapabiliriz diye sorunları tespit ziyareti yapalım istedik. Hayırlı olsun dileklerimizi iletiyorum’dedi.
Soma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yeşil, Başkan Yardımcısı  Hüseyin Gündoğan, Üyeler Murat Ok, Kemal Çamzeybek, Dursun Solak tarafından Bilim Sanayi ve Teknolojileri Manisa İl Müdürü Doç Dr. Erbil Kalmış’a hediye verildi.
Başkan Yeşil ise Ziyaretten son derece memnun olduğunu belirterek ‘ Erbil bey çalışmalarımızın her aşamasında bizlere desteğini esirgemedi. Kendisine yönetim Kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Sık sık kendilerini Soma’da görmeyi istiyoruz’dedi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!