Soma Karaelmas Gazetesi

Soma OSB adına Kaymakam Akkaya katıldı

Soma OSB adına Kaymakam Akkaya katıldı
24 views
14 Eylül 2021 - 10:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yangın ve sel felaketlerinden etkilenenlere yönelik başlattığı yardım kampanyasına ilişkin 93 OSB’den toplanan 206 Milyon 500 Bin TL’lik temsili çek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edildi. Teslim Törenine Soma Organize Sanayi Bölgesi adına Kaymakam Fatih Akkaya’da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yangın ve sel felaketlerinden etkilenenler için başlattığı yardım kampanyasına Organize Sanayi Bölgeleri de katıldı. 93 OSB’den toplanan 206 milyon 500 bin liralık yardıma ait temsili çek, Cumhurbaşkanı’na takdim edildi. Temsili törene Soma Organize Sanayi Bölgesi adına Kaymakam Fatih Akkaya’da katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yangın ve sel felaketlerinden etkilenenlere yönelik başlattığı yardım kampanyasına, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve OSB’ler de katıldı.
Artvin, Rize, Kastamonu, Zonguldak gibi Karadeniz illerini etkileyen sel felaketiyle Antalya ve Mersin başta olmak üzere Akdeniz Bölgesi’nde etkisini gösteren yangın afetlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin 13 Ağustos tarihli sayısında yayımlandı.
Kararın ardından “Ben de varım” sloganıyla başlatılan kampanya için OSB’ler el ele verdi.
“Yaraları birlikte sarıyoruz” diyerek gönüllük esasına dayalı yapılan kampanyaya katkı sağlandı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda OSBÜK ve 93 OSB yardım kampanyasına destek verdi. Kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Cumhurbaşkanı Kararı’na uygun olarak kampanyanın yürütücüsü olan Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığına aktarılacak.
Soma OSB dahil 93 OSB’den toplanan 206 milyon 500 bin lira, yangın ve sel felaketinde zarar gören 4 sanayi sitesinin yeniden inşası başta olmak üzere sanayi esnafının zararlarının tazmininde kullanılacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!