https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma MYO standına büyük övgü

Soma MYO standına büyük övgü
1.346 views
02 Eylül 2016 - 7:42

İzmir 85. Enternasyonal Fuarında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu Standına ziyaretçiler büyük ilgi gösteriyor. Fuarda standı ziyaret eden Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ertuğrul Özkök Soma Meslek Yüksekokuluna övgüler yağdırdı.

26 Ağustos’ta kapılarını açan 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yıl onur konuğu ili Manisa oldu. İzmir’in komşusu olan Manisa’nın tüm ilçeleri Fuar’da yer alırken Soma ilçesi ve Soma Meslek Yüksek Okulu da Fuarda ziyaretçilerin akınına uğradı.

İzmir 85. Enternasyonal Fuarında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu 2. Holdeki Stantta tanıtımlarına tüm hızı ile devam ediyor. Öğretim elemanları ve öğrenciler tarafından yapılan Üniversite tanıtımı ve sergilenen robot tasarımları fuar ziyaretçilerinden çok büyük ilgi görüyor.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu Standını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu ve Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Sayın Ertuğrul Özkök ziyaret etti. Ziyarette memnuniyetini dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu ve Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Sayın Ertuğrul Özkök öğrencilerin tasarımlarını fotoğrafladılar.

Ayrıca Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Sayın Ertuğrul Özkök, 01 Eylül 2016 tarihli Hürriyet Gazetesi Köşe Yazısında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokuluna yer verdi. Yazısında Genç insanların buluşlarından etkilendiğini dile getiren Özkök uzun zamandan beri ilk defa bu kadar mutlu ve heyecanlı olduğunu sözlerine ekliyor. Özkök yazısında Soma Celal Bayar Üniversitesinden övgü ile bahsettiği yazısından alıntı;‘Ama bana en heyecan veren yer, genç insanların buluşlarını ve yaptıklarını sergiledikleri bölüm.Sol tarafta ‘3D’ baskıyla üretim yapan gençler. Tam dipte ise ‘robotçular’ var.Üzerinde ‘Soma’ yazan tişörtleriyle tam bir ekip oluşturmuşlar. Manisa Celal Bayar Üniversitesi ‘nin Soma’daki bölümünde okuyorlar.Biri, merdiven tırmanan bir robot yapmış.Diğeri yatıp kalkan, ‘push-up’ yapan bir robot üretmiş. Depremde çalışan robot tasarlamışlar.Robotların hepsinin üzerinde Türk Bayrakları var. İçim açılıyor.Ankara’daki kasvetli, korku ve şüphe dolu töreni unutuyorum.Gerçek ‘Yeni Türkiye’nin kalbi 30 Ağustos günü burada bu salonda atıyor. Biliyor musunuz… Epeydir ilk defa kendimi bu kadar mutlu ve heyecanlı hissettim’

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!