https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Mhp’den Eğitime Çözüm

Soma Mhp’den Eğitime Çözüm
1.327 views
25 Kasım 2013 - 8:15

MHP Soma ilçe yönetim kurulu adına Başkan Vedat ERDEM son günlerde iktidar partisinin gündemi işgal ettiği ve manipülasyonu en üst seviyede yürüttüğü dershanelerin ve etüt merkezlerinin kapatılması konusunda çok önemli tespitlerde bulundu.
Erdem, “Günümüz eğitim hayatında büyük yer tutan dershaneler asıl itibariyle okulların alternatifi değil, destekleyicisidir. Dershaneler öğrencilerimizi kötü alışkanlıklardan alıkoyup derslere motive etme, mesleki ve bilgi rehberliği yapmada devlet okullarımıza katma değer sağlayan kurumlar halini almıştır. Fakat ülkemizde eğitimi iyileştirme adına atılmış adımlar ne yazık ki istenen seviyelerde değildir. Eğitim seviyesi gerçek anlamda yüksek düzeylere ulaştığında doğal olarak öğrenci de veli de durumdan memnun olacak ve dershanelere ihtiyaç duyulmayacaktır. Üzülerek söylüyorum ki gelinen noktada ülkemizde eğitim seviyesi devlet okullarında her geçen gün zayıflarken dershaneler seviyeyi koruyabilmek adına daha da güçlenmekte ve dershaneler okulların alternatifi olmaktadır. Böylelikle dershane okul bağıntısı birbirini besleyen etkenler haline gelmiştir. Bugün ‘’ben yaptım oldu’’ mantığıyla dershanelerin kapatılması ve gerekli alt yapı hazırlanmadan, belli çalışmalar yapılmadan özel okul, açık lise vs dibi dönüşümler eğitim sistemimize hiçbir şey kazandırmayacaktır, aksine bozuk olan eğitim sistemimizi tamamen alabora edecektir. Ne yazık ki dershaneye gitmeden üniversite kazanmak öğrencilerimiz için imkânsız hale gelmiştir öncelikle irdelenmesi gereken bu değilmidir. Asıl yapılması gereken eğitim sistemimizin sürece yayılarak iyileştirilmesi ve yükselen seviyeyle paralel bir şekilde dershane, özel öğretmen, etüt merkezi vs gibi ihtiyaçların zamanla peyder pey ortadan kaldırılması olmalıdır. Hiçbir altyapı çalışması olmaksızın kendi şahsi çıkarlarıyla ülkemizde dershanecilik konusunda ilerleyen yapıları yıpratmak ve rant sevdalarıyla dershanelerin kapatılmasını kafaya koyan iktidar yine yanlışlar yapmakta ve hızla ilerlemeyi düşündüğü bu yolda bu milletin evlatlarının geleceğini topyekun ateşe atmaktadır.
Ön çalışmaların derhal başlatılıp bugünden itibaren iyileştirme adımlarını atmaya başladığımızda önümüzdeki 8-10 yıl içerisinde sonuca ulaşabileceğimiz bir yolla dershane ihtiyacının ortadan kaldırılması toplumun faydasına olacaktır. On yılı aşkın süredir eğitimde seviyeyi rezil rüsva eden iktidar tüm başarısızlıklarını ört pas edebilmek için şimdide dershanelere saldırmayı kendine çıkış kapısı olarak görmekte fakat yine her zaman ki gibi yanılmaktadır. Adının başında ‘’milli’’ ibaresi bulunan fakat millilikten hiçbir şekilde nasibini alamayan eğitim sistemimiz iktidarın oyuncağı olmaya devam edemez, aklın yolu birdir gelin toplumun sesine kulak verin ve fırsat eşitsizlikleriyle hareket etmeyi bırakın soruna gerçek çözümler arayın. Dershaneleri kapatıp devlet eliyle işletebilecek kadar ekonomimiz vardı da neden okullarımıza yeteri kadar ödenek göndermiyorsunuz ve öğrenci velilerine gözlemeler poğaça ve börekler yaptırıp bunları da geri dönüp öğrencilere satarak okul giderlerine katkıda bulunulması adına idarecilere ve okula aile birliklerine akıl hocalığı yaparak yön veriyorsunuz diye sormazlar mı adama.
Mhp tüm ülkede olduğu gibi Somada da toplumun dertlerine çözüm olmak adına gereken her şeye müdahil olacaktır, saygı ve sevgilerimizle tüm kamuoyuna duyrulur” dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!