Soma Karaelmas Gazetesi

Soma MHP Devlet Bahçeli’yi Ziyaret Etti

Soma MHP Devlet Bahçeli’yi Ziyaret Etti
2.260 views
23 Eylül 2014 - 6:46

MHP Soma İlçe Teşkilatı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi MHP genel Merkezinde ziyaret etti.

Ziyaret hakkında bilgi veren MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “MHP Soma İlçe Başkanlığı olarak 18.09.2014 Perşembe günü Türk Milletinin Bilge Lideri Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ  Beyi Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Makamında ziyaret ettik. Sayın Genel Başkanımız 301 kardeşimizin acı kaybı ile sonuçlanan maden faciası ile ilgili üzüntülerini tekrardan dile getirdi, merhum maden şehitlerimizi dua ile andı. Geride kalan kederli aileleri ile birlikte tüm Soma halkına iletilmek üzere başsağlığı dileklerini ve selamını bizlere borç eyledi.

Genel Başkanımız ilçemiz Soma da ki son durumu bizlere sordu ve bu vesile bizde şehrimizde ki tüm sorun ve sıkıntıları yüz yüze anlatma imkânı bulduk. Son zamanlarda ilçemizde AKP iktidarının baskıcı tutumlarını arttırarak devam ettirdiğini, siyasi iradenin kanun tanımaz bir hal aldığını, halkın sesine kulak vermeden ben yaptım oldu mantığı ile adeta Soma halkına  zulüm edildiğini uzun uzun anlattık. Soma’ nın son on yıllık dönemini, madenlerimizin ve madencilerimizin halini, kaza sürecini ve sonrasını tekrardan tüm detaylarıyla ilettik. Soma adına ihtiyaç duyulan ve büyüklerden beklenilen ne varsa her şeyi kendilerine ilettik ve çözüm noktasında Soma için ivedilikle yapılması gerekenleri dile getirdik. 13 Mayıs sonrasında dönemin Başbakanı R. T. ERDOĞAN ilçemizdeki konuşmalarıyla büyük bir talihsizliğin altına imza atmış ve acılı Soma halkını kışkırtmıştı ve bundan dolayı hoş olmayan olayların yaşanmasına sebep olmuştu. 20147 Mahalli İdareler Seçimlerinde Büyükşehir noktasında Soma’ dan beklediği oyu alamayan iktidar temsilcilerinin kaza sonrasında da halkın tepkisine maruz kalmalarından dolayı dönemin Başbakanının ve tüm Akp mensuplarının adeta Soma ve Somalıya düşman olduklarını ve her fırsatta intikam alırcasına ben yaptım oldu mantığıyla birtakım işler yaptıklarını açık yüreklilikle izah ettik.

Emekçi kardeşlerimize verilen sözlerin tutulmadığını, asıl kusurlu olanların yargı karşısına hala daha çıkarılmadığı, 2014- 2018 özelleştirme kapsamında gerçekleşecek olan Termik Santralimizin özelleşmesinin acilen öne çekilmesi ve bu özelleştirmenin Soma halkına ne gibi sonuçlarının olacağını, kaza dolayısıyla borçları ertelenen madencinin borçlarının gerçekte ertelenmediğini ve üç aydır bankalara ödeme yapılmadığı gerekçesi ile faizi ile birlikte tahsil edildiğini Genel Başkanımıza her şeyiyle anlattık. Ayrıca yine özel bir firmanın nerden aldığını bilemediğimiz bir güçle yangından mal kaçırırcasına gecenin yarısında saat (1:00) bir civarında Yırca Mahallesinde bulunan ağaçları yıktığını, henüz mahsul alımına bir ay kadar bir süre olmasına rağmen ne muhtarın ne de tarla sahiplerinin haberi olmadan meydanı talan ettiklerini ve halkın mağdur olduğunu bir bir anlattık. Şehrimizde yaşanılan sıkıntılar yetmezmiş gibi Mülki İdari Amirin ve Belediye Başkanının karşı çıkmasına rağmen Soma Linyit Lisesi ile ilgili alınan kararı. Bu karara mantık çerçevesinde karşı çıkmamıza rağmen birilerinin şerefsizce bizi İmam Hatip karşıtı gibi lanse etmesini, işin öteki yüzüne bakarsak kendisini çok dindar olarak satan meczupların oturulamaz raporu olan bir binada evlatlarımızı hala daha eğitime zorladıklarını tüm ayrıntılarıyla ifade ettik.

Duydukları karşısında üzüntülerini ve kızgınlıklarını dile getiren Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Bey, MHP Manisa Milletvekillerimiz ERKAN AKÇAY ve SÜMER ORAL Beyler aracılığıyla bu konuların çoğuna vakıf olduğunu ve en yakın zamanda Soma için TBMM kürsüsünden gereken konuların tekrar ele alınması gerektiğini MHP olarak ileteceklerini ve iktidarı bu konuda uyarmaya devam edeceklerini bildirdi. Ülke topyekun yangın yerine dönmeden iktidara şefkat tokadını vurması gerekenlerinde Türk Milleti olduğunu ve önümüzde ki Genel Seçimlerde Soma halkından beklenen cevabı vermesini arzuladığını bizlere ileten Devlet Bey MHP Soma İlçe Teşkilatının kutlu davaya gönül vermiş gönül erlerine, Ülkü Ocakları mensubu Ülkü Neferlerine, Ülkücü İşçiler Derneği mensubu işçi kardeşlerimize ve başımızın tacı annelerimize, bacılarımıza kucak dolusu sevgilerini iletmemizi istemiştir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!