Soma Karaelmas Gazetesi

“Soma Manisa’nın Geleceği Olacak”

“Soma Manisa’nın Geleceği Olacak”
2.525 views
06 Mart 2014 - 8:27

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Demiryolu üst geçit açılışı yağmur altında yapıldı. Yaklaşık 2,5 Milyona mal olan demiryolu üst geçit açılışı Ak Parti Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi ve Recai Berber’in katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışta ilk konuşma Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından yapıldı.
‘İki mahallemizi birbirine bağladık’
   Soma Belediye Başkanı Ergene ‘İstasyon Mahallesi ve Zafer Mahallemizi bu köprümüzün açılışı ile birlikte sımsıkı sağlam bağlarla bağlamış oluyoruz. Kesintisiz ulaşımı sağlamış olacağız. Belediyemiz bu iki mahallemizde çok güzel yatırımlar gerçekleştirdi. Biz göreve geldiğimiz günden bu güne kadar İstasyon ve Zafer mahallemizin talihi değişmiştir. En büyük yatırımlarımızı en büyük eğitim kurumlarımızı bu iki mahallemize yönlendirmek sureti ile mahallemizin gelişmesine katkıda bulunduk. Anadolu Öğretmen Lisesi İstasyon Mahallemize, Zafer Mahallemize ise Soma Anadolu Lisesi yapıldı. Km’lerce yol yaptık, binlerce metre taş döşemesi yaptık. Bugün Üst geçidimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz bu köprü ile 2,5 trilyonluk yatırım gerçekleştirildi. Yapılan iş toprakarme üst geçit köprüsü  5000 metrekarelik yeşillendirme ve peyzaj çalışması yapılmıştır. İki mahallemiz daha güzel yatırımları hak ediyor. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz sizleri seviyoruz. Önümüzdeki dönemde bize olan destek ve teveccühünüz sürerse hem Manisa Büyükşehir Belediyemiz ve Soma Belediyemiz Somamızın tüm mahallelerine hizmet götürmeye devam edecek. Büyükşehir Belediye Kanununun mimarı Sayın Manisa Milletvekilimiz Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı bu kanunu en güzel şekilde uygulayacak kişidir. Sayın Vekilim İstasyon benim mahallem, Zafer Mahallesi sizin mahalleniz 2004’de söz verdik. Araya başka yatırımlar girdi. Allah’ın izini ile şimdi yerine getiriyoruz.’dedi.
‘Göğsümüzü kabartan hizmetler’
   Kaymakam Bahattin Atçı ‘Bugün bizim için bereketli bir gün hem aylardır beklediğimiz yağmur ve hemde yıllardır özlemini çekmekte olduğumuz güzel bir hizmete kavuşuyoruz. Böyle hizmetler her zaman göğsümüzü kabartıyor. Bu güzel hizmete öncülük eden Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum’dedi.
‘Soma Manisa’nın geleceği olacak’
    Ak Parti Manisa Milletvekili Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ‘Bugün iki mahallemizi birbirine bağlıyoruz. Buradan Somalı kardeşlerim endişeli bir şekilde geçiyordu. Kimi zaman can kimi zaman mal kaybı meydana geldi. Soma’da güzel hizmetlere imza attık. 2002 de söz verdiğimiz Seaş’ın bacalarına filtre takım meselesi 40 yıllık bir sorundur. Bunun gibi Soma’nın her bir köşesine verdiğimiz sözleri yerine getirerek huzurunuza geldik. Hasan kardeşim 3. dönem Belediye Başkanlığına aday oldu. 12 yıldır Milletvekiliniz olan ben ise Büyükşehir Adayı oldum. Manisa ve Soma’nın tüm mahallelere altyapı, sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetlerini ortaya koyacağız. Soma yıllardır unutulmuş ve ihmal edilmişti. Milletvekili arkadaşlarımız ile Ankara’da yaptığımız çalışmalar ile unutmadığımızı gösterdik. Çağdaş medeniyet hizmetlerini Soma’mıza getireceğiz. Soma için ne istendi ise yaptıysak bundan sonra da ne istenirse yapacağız. Belediye Başkanları ulaşılmaz olmayacak. Büyükşehir Belediyesine geldiğiniz zaman Soma’dan geliyorum dediğiniz zaman kapılar sonuna kadar açılacak. Hayal olan herşey gerçek oluyor. Soma Manisa’nın geleceği olacak. Manisa’da Ege’nin geleceği olacak. 30 Mart seçimleri için özel gayretlerinizi istiyorum. Türkiye’de kirli oyunlar oynanıyor. Eski Türkiye’de döndürülmeye çalışılıyor. Bu noktada sizlere güveniyorum. Her türlü kirliliğe inat Başbakanımızın gücüne güç katacağız.’dedi.
‘Soma’nın neye ihtiyacı varsa biz hazırız’
  Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ‘Biz yaptığımız işler ve eserler ile konuşuyoruz. Soma 10 yılda çok büyük değişimler yaşadı. SEAŞ, ELİ destekleri ile bir çok hizmetler yapıldı. Başbakanımız Büyükşehir için Ankara’da 5 yıldır Türkiye’deki bütün belediyelerin patronluğunu yapmış olan Hüseyin Tanrıverdi ağabeyimizi bizlere emanet etti. 31 Mart sabahı Hüseyin Tanrıverdi başkanımıza Soma’da Hasan Başkanımıza 3. döneminde ustalık döneminde göreve devam edecek. Bu üst geçit ile çevre yolumuzun açılışını da yapmak isterdik. Soma talihsizlik yaşadı. İhaleyi alan firma iflas etti. 1 yıl geç kaldı. Turgutalp Beldemizde çevre yolu kamulaştırma problemi yaşadık. Ak Parti iktidarı olarak bir işe başladığımızda bitmiş demektir. Yağmura rağmen burada olduğunuza göre Soma’nın geleceğinde söz sahibi olmak istiyorsunuz demektir. Soma Belediyemizin ne ihtiyacı varsa ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.’dedi. Üst geçitin yapımını alan İnal Ünal’a plaket verildi. Yapılan duanın ardından kurdele kesilerek üst geçit hizmete açıldı.

milletvekili_tanrıverdi.jpg

DSC6017.jpg

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!