Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Maden İş Sendikasında Yeni Dönem

Soma Maden İş Sendikasında Yeni Dönem
5.028 views
12 Mayıs 2014 - 6:55

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Soma Şubesi 10. genel kurulunu gerçekleştirdi. 161 delegeden 159 delegenin oy kullandığı genel kurulda mevcut başkan Tamer Küçükgencay 147 oyla güven tazelerken, Şube Başkan Vekilliğine 130 oy ile Recep Satır, Şube Sekreterliğine 131 oy ile Yasin Karatay, Şube Mali Sekreterliğine 138 oy ile Kıyas Çalı, Şube Teşkilat Sekreterliğine ise 127 oy ile Zekeriya Aydın seçildi.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Soma Şubesi 10. genel kurulunu gerçekleştirdi. 161 delegeden 159 delegenin oy kullandığı ve Sendika Toplantı Salonu’nda yapılan genel kurula Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akcul, Genel Sekreter Vedat Ünal, Teşkilatlandırma Sekreteri Hasan Hüseyin Yıldız, delegeler ve maden işçileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulun divan başkanlığına Nurettin Akçul, başkan yardımcılığına Hasan Hüseyin Gürbüz ve Durmuş Düzgün, katip üyeliğe ise Ahmet Çümen seçildi.
Maden İş Sendikasında Başkan Yardımcısı İbrahim Emegen, Şube Sekreteri Recep Kılıç, Şube Mali Sekreteri Durmuş Yılmaz ve Şube Teşkilat Sekreteri Hasan Çağman yeni yönetime aday olmadı. Konu ile ilgili Şube Sekreteri Recep Kılıç yaptığı konuşmasında şunları söyledi.
Kılıç, “Bu genel kurul sonuçlandığında görev bitiyor. Göreve siz çalışan arkadaşların onuruyla geldik. Sendikalarda değişim olan bir şeydir. Değişim emekten yana olunca anlam kazanır. Türkiye Maden İş Sendikası Ege Bölgesi Şubesi 10. olağan genel kurulunun hayırlı olmasını diler seçilecek olan arkadaşlara başarılar dilerim” dedi.
Genel kurulda Başkanlık için mevcut başkan Tamer Küçükgencay, Şube Başkan Vekilliğine Recep Satır, Şube Sekreterliğine Yasin Karatay, Şube Mali Sekreterliğine Kıyas Çalı ve Şube Teşkilat Sekreterliğine ise Zekariya Aydın aday oldu.
Soma Kömür İşletmelerinde 68 delege, İmbat A.Ş’de 55 delege, Kamu’dan 24 delege ve Koza’dan 9 delegenin oy kullandığı seçimlerde 5 kişilik yönetim ile birlikte toplam 161 kişi oy kullandı.
Yapılan seçim sonucunda Mevcut Başkan Tamer Küçükgencay yeniden başkanlığa seçilirken, Şube Başkan Vekilliğine Recep Satır, Şube Sekreterliğine Yasin Karatay, Şube Mali Sekreterliğine Kıyas Çalı ve Şube Teşkilat Sekreterliğine ise Zekeriya Aydın seçildi.
Başkan Tamer Küçükgencay genel kurul sonrası yaptığı konuşmasında delegelere teşekkür ederek, “Şubat ayından buyana delege seçimleri ile birlikte bir süreç yaşadık. Örgütlenmelerimiz 13 bin civarına gelmiştir.6 yıldır birlikte görev yaptığımız arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bir çok işte başarılı olduğumuza inanıyorum. Bu günde yeni seçilen arkadaşlarımızla birlikte o bayrağı aynı yerden alıp çok üst noktalara taşıyacağımıza inancım tamdır. Soma maden işçilerinin güvenceli olmalarını istiyorum.bizlere güvenmelerini istiyorum. Önümüzdeki günlerde hangi örgütlü olduğumuz işyerlerinde sorun varsa, bu sorunların hızla çözülmesi için çalışacağız. Kamusuyla, özel sektörüyle burada bir olduğumuzu bundan sonra ispatlamak zorundayız. Yeni seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Burası çok kolay bir yer değil. İnşallah uyum içerisinde iyi bir şekilde maden işçilerinin kazanımlar elde ettiği bir çalışma hayatı sürdürebiliriz diye düşünüyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_0494

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!