Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma Kültür&Sanat Dönemsel Yaz Projesi

Soma Kültür&Sanat Dönemsel Yaz Projesi
1.684 views
15 Ağustos 2014 - 7:26

Soma Kültür & Sanat Dönemsel Yaz Projesi 13 – 20 Ağustos tarihleri arasında Soma’da Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Soma Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı (SOSEV) ortaklığında gerçekleştirilecek.
Soma yerelinde yaşayan çocuk ve gençlerin toplumsal yaşam algı ve alışkanlıklarını geliştirmek, dayanışma ve birlikte yaşam pratiklerini güçlendirmenin amaçlandığı proje kapsamında Soma yereli, etraf mahalle ve köylerinde yaşayan çocuklar ve gençlerle birlikte farklı alanlarda kültür – sanat atölyeleri gerçekleştirilecek. Soma ilçe merkezinde gerçekleştirilecek bir günlük şenlikte ise atölyelerden çıkan ürünler sergilenecek, farklı mahalle ve köylerden gelecek çocuk ve gençler çeşitli etkinliklerle bir araya gelecekler.
Türkiye’nin farklı illerinden gelen Toplum Gönüllüsü gençler, projenin ilk günlerinde pedagoji, çocuklarla çalışma gibi eğitimlerle desteklenecek ve devam eden günlerde Soma ilçe merkezi ile çevre mahalle ve köylerde sosyal kültürel etkinlikler gerçekleştirecekler. Proje süresince gerçekleştirilecek etkinlikler;
15 Ağustos Cuma günü 20.30’da Hükümet Meydanı’nda Açık Hava Sineması,
16 Ağustos Cumartesi akşamı Huzurevi Ziyareti
17 Ağustos Pazar günü Kayapa Köyü ve Savaştepe’de çocuklar ve gençlerle atölyeler,
18 Ağustos Pazartesi günü Çan Köyü ve Elmadere köylerinde çocuklar ve gençlerle atölyeler,
19 Ağustos Salı günü Soma Hükümet Meydanı’nda Soma Kültür & Sanat Şenliği
Etkinliklerin tamamı yerelden gelen destekler ile Toplum Gönüllüsü gençler tarafından gerçekleştirilecektir. Anonslar ve gençlerin gerçekleştireceği tanıtım faaliyetleri ile duyurulacak olan Soma Kültür – Sanat Şenliği’ne tüm Soma halkı davetlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!