Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Köy Yolları Kışa Hazır

Soma Köy Yolları Kışa Hazır
1.753 views
28 Eylül 2013 - 7:32

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Av. M. Ali Özkan,  İl Genel Meclis Üyelerinin köylerde yaptığı stabilize, 1. Kat ve 2. Kat asfalt ve yamalar hakkında açıklamalarda bulundu.
Ak Parti Soma İlçe Başkanı Av. M. Ali Özkan yaptığı açıklamasında ‘ İlçemizin köy yollarında yaz dönemi içerisinde asfalt, stabilize ve bakım için önemli çalışmalar yapıldı. 2013 yaz döneminde Çatalçam, Kobaklar, Bayat, Çavdır, Hatunköy, Tabanlar, Bozarmut, Çerkez Sultaniye ve Kozanlı köy yolarında toplam 28 km ikinci kat asfalt atıldı. Tüm köy yollarında toplam 160 km uzunluğundaki güzergahta yama ve bakım çalışması yapıldı. Tabanlar, Yağcılı ovası, Akçaavlu, Çerkez Hamidiye, Kiraz, Devlethan, Boncuklu, Dualar ve Göktaş köylerinin ova bağlantı yollarında toplam 20 km uzunluğundaki güzergahta stabilize bakım çalışması yapıldı. Çerkez Hamidiye-Sarıcalar bağlantısını sağlayan yolda 1,5 km uzunluğunda birinci kat asfalt atıldı. Karacakaş yolundaki yaklaşık 3 km’lik yol ile Çatalçam-Türkali arasındaki 3 km’lik yol için de ihale yapıldı ve 1-2 hafta içerisinde bu yolların da asfalt çalışmasının tamamlanmasıyla köy yollarımız sorunsuz bir şekilde kış sezonuna hazır hale gelecektir. Bütün bu çalışmalar için bir trilyondan fazla yatırım yapılmıştır. Bu çalışmalar için gayret gösteren, destek veren sayın kaymakamımıza, il genel meclis üyelerimize ve il özel idaresine teşekkür ediyorum.’dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!