Soma Karaelmas Gazetesi

SOMA KÖY GÖRÜNÜMÜNDEN NE ZAMAN KURTULACAK ?

SOMA KÖY GÖRÜNÜMÜNDEN NE ZAMAN KURTULACAK ?
5.932 views
29 Temmuz 2013 - 7:47

Soma’nın cadde ve sokakları bir türlü yapılamıyor. Cadde ve sokakları kaldırımları ile en yakın ilçemiz olan Kırkağaç’ı görenler Soma’ya girdikleri anda burasının 100 bin nüfuslu İl olmaya aday bir ilçe değil de sanki köy görüntüsü içinde olduğu söylüyorlar.
Soma köylerinin sokakları meydanları parke taşları ile düzenlenip şehir görüntüsüne bürünürken Soma bu görüntülerin dışında kalarak hiç bir yol kat edemedi. Soma’ya gelen her vatandaş nedense 100 bin nüfuslu bir köye geldiğimizi sanıyoruz.’diyerek tepkilerini iletiyorlar. Somalı bir çok vatandaş yolumuzu kesip ‘Ne yolları yola benziyor, ne ara sokakları sokak, ne de ailecek gidip vakit geçirebileceğimiz piknik yapabileceğimiz bir yeşil alanı var. Hamız Dağı’ndan Soma’ya baktığımızda sadece taş yığını görüyoruz. Allah’tan dağlarımız var. İl olmaya aday ilçeler arasında gördüğümüz Soma’nın 15 yılda çok şey kaybettiğini görüyoruz. Soma ilerleme kaydedememiş. En yakında bulunan Kırkağaç Soma’dan daha güzel bir görünüme bürünerek bizleri imrendiriyor. Akhisar ve Bergama’yı saymıyoruz bile. Somalıların bir çoğu fırsat bulduğu anlarda Akhisar ve Bergama’ya kaçıp temiz hava almayı istiyorlar. Soma gelişme kaydediyor deniyor ama bunu biz vatandaşlar olarak bir türlü göremiyoruz. Soma Milletvekili olmadığı için mi bir çok şeyden mahrum kalıyor. Kırkağaç Devlet Hastanesinde doktorların hepsi varken Soma’da doktor sıkıntısı yaşanıyor. Ambulans sıkıntısı ise diğer bir sorun. Kırkağaç Adliyesi kapanacak deniyordu kapattırılmadı. İstenilince bir şeyler yapıldığını herkes biliyor. Soma için neden kimse elini taşın altına koyup birşeyler yapmıyor. Bölgesel ısıtma sistemi aldı başını gidiyor. Adliye sarayı nerde, hala Soma’ya yakışır bir pazaryerimiz yok. Soma neden her şeyden mahrum bırakılıyor. Artık Soma için bir şeylerin yapılmasını istiyoruz’ dediler.

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!