Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma Kent Konseyi Genel Kurulunu yaptı

Soma Kent Konseyi Genel Kurulunu yaptı
1.624 views
15 Ocak 2015 - 8:48

Kent konseyinin yanı sıra mahalle meclisleri, kadın ve gençlik meclislerinin kurulacağını belirten Kaymakam Atçı ‘Soma halkının tamamına ulaşarak Soma’nın sorunlarını tamamen çözeceğiz’dedi.

Kurulan kent konseyi üyeleri Soma için neler yapabilecekleri ve üretilebilecek projeler hakkında görüşlerini açıklayarak bilgi alışverişinde bulundular.

Soma Protokolü, Daire Amirleri, kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ile Belediye Meclis Toplantı Salonunda ilk toplantı gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Başkanlığına Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı, Başkan Yardımcılığına Belediye Başkanı Hasan Ergene ve CBÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Ayla Tekin seçildi.

Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Kaymakam Bahattin Atçı ‘Burada her türlü fikrin ve düşüncenin dile getirilmesi gerekiyor. Dile getirilen düşünceler illa uygulanacak değil ancak genel kabul görürse hepimiz istiyorsak el ele verip yapacağız. Kendi yerel imkanlarımız ile sorunlarımızı çözmeye çalışırsak çözeceğiz, eğer çözemiyorsak üst makamlardan Valiliğimizden veya Bakanlığımızdan destek isteyerek yapacağız. Bu bir süreçtir. Yapacağımız yada yapamayacaklarımız olacak. Bunun için çaba göstereceğiz. Bilinçlenmemizi sağlayacağız. İleride kadın meclislerimizi, Mahalli ve gençlik kesimlerimizi oluşturacağız. Her türlü talebi burada toplayacak ve burada karar haline getireceğiz. Burada herkes söz sahibi olabilmesi lazım. Bütün Soma’yı burada toplamamız mümkün değil. Her kesimin temsilcisinin burada olması yeterli. Bütün kesimlerden gelen sorunların buraya aktarılmasını ve burada karar verilerek uygulanmasını sağlayacağız. Bu konuyu hepimiz önemsemeliyiz. Her kesimden bir temsilci olmalı ve burada  sorunlarını dile getirebilmeli. Her türlü düşünce burada dinlenecek. Bu meclisimizin ve bu oluşturacağımız çalışma grubunun Soma’ya sahip çıkan bir bilinçlenme içerisinde bu toplantıları yapacağını düşünüyorum. Bunu başarırsak hepimizin yararınadır eğer yapamazsak hepimizin kusuru vardır. Kentimiz ile ilgili her türlü sorunu dile getirelim ve tartışalım. Bir çok sorunu burada çözebileceğimize inanıyorum. Kazadan dolayı Soma’da bir çok projeler hayata geçirildi. Biz bu sorunlarımızı öncelik sırasına koyarsak bir çok konuyu rahatlıkla çözebileceğimize inanıyorum. Burada halkımıza en iyi şekilde nasıl hizmet yapabilirizi konuşacağız. Yapıcı dayanışma ruhunun gelişmesini sağlayacağız. Soma halkının tamamına ulaşarak Soma’nın sorunlarını tamamen çözeceğiz. İlk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Ben bu konseyin olumlu olacağını düşünüyorum.’dedi.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!