Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Kent Konseyi; ‘Eksiksiz hizmet istiyoruz’

Soma Kent Konseyi; ‘Eksiksiz hizmet istiyoruz’
132 views
05 Mayıs 2021 - 17:50

Soma Kent Konseyi, ‘Kullanım bedeli ödüyorsak, hizmeti de eksiksiz istiyoruz’dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Akıllı saat uygulaması ile birlikte Somalıların bitmeyen Su matik çilesi de başlamış oldu.
10 yılını dolduran saatler çıkarılarak yerine akıllı saatler geldi. Maski dayatması ile birlikte hayatımızda yerini alan Akıllı saatler ile birlikte Su Matik kuyrukları da kaçınılmaz oldu. Yasaklar öncesi vatandaşlar Maski önünde ve Soma Belediyesi karşısında yer alan yükleme noktasında uzun kuyruklar oluşturdu. Çileden çıkan vatandaşlar Su matiklere ise eziyet matik adını verdi.
Avukat Sercan Okur, tarafından gündeme taşınan Su Matik çilesine bir tepki de Soma Kent Konseyi’nden geldi.
Soma Kent Konseyi Yönetim Kurulu adına Başkan Mustafa Alioğlu tarafından yapılan açıklamada “İlçemizdeki Su matiklerin yetersiz olduğunu pandemi döneminde gördük. Gerek Beşyol merkezdeki ve diğer su matikler zaten yetersizdir. Pandemi döneminde gördüğümüz insan kuyrukları ve izdihamı ilçedeki yetersiz ve çoğu zaman arızalı SU MATİK’lerden artık verim alınamadığını göstermektedir. Soma Halkı olarak bu çileye bir çözüm bulunmasını acil ve ivedi bir şekilde yetkililerden rica ediyoruz. Her yüklemede 1.75 kuruş kioks kullanım bedeli ve bir sürü ödeme yapıyorsak, hizmeti de eksiksiz almak istiyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!