Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Kan Kaybediyor 800 İşçi Mağdur

Soma Kan Kaybediyor 800 İşçi Mağdur
2.308 views
27 Kasım 2014 - 8:26

Ata bacasında çalışan 800 madenci ocaklarının kapanmamasını istiyor. Gerekli tedbirlerin alınmasını isteyen işçiler önümüzü göremiyoruz, endişeliyiz’diyorlar.

Soma Kömür İşletmelerinde 13 Mayıs’ta yaşanan maden faciasının yaraları sarılmaya devam ederken geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanının Eynez ve Ata bacasını kapatabiliriz açıklamalarının ardından madenciler endişeleri bekleyişlerini sürdürmeye devam ediyorlar. Eynez Ocağında yaşanan maden faciasının ardından bu ocakta çalışanların bile ocağa girmeyeceği artık net bir şekilde biliniyor. Ancak Ata bacası diye tabir edilen ve 800 kişiye istihdam sağlayan ocağın da kapatılma ihtimali olduğunu öğrenen işçiler karar kara düşünmeye başladılar. Ocaklarının tamamen kapatıldığı zaman ne yapacağını bilemeyen işçiler zeytin hasat mevsiminin başlaması ile birlikte buralarda çalışmaya başladılar. Sonlarının ne olacağını bilemeyen işçiler ‘Ocağımız kapanırsa biz nerede çalışacağız. İmbat’a Demir Export’a gidin diyorlar. Ama buraları da kaç işçi alacak. Yaklaşık 800 arkadaşımız bu ocakta ekmeğini kazanıyor. Ocağımız şuan çalışmıyor. Gerekli güvenlik önlemleri alınsın. Müfettişler tarafından denetlensin. Ancak ondan sonra işyerimiz açılsın. Ama açılsın istiyoruz. Yoksa ya memleketlerimize dönmek zorunda kalacağız. Ya da başka bir iş bakmak zorunda kalacağız. Bir sürü borçlarımız var. Esnafa borçlarımızı ödeyemiyoruz. Önümüzü göremiyoruz ki ne yapacağımızı bilemeyecek durumdayız’diyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!